Via Appia - Forum

Pełna wersja: Mam tyle myśli w głowie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam tyle myśli w głowie
że aż się nie da wyrazić
słowami

Mam tyle pomysłów
że chyba eksploduję

I w końcu
mam też rozum
a nie myśli

Który podpowiada
które dobre
a które złe
są myśli.
Cytat:I w końcu
mam też rozum
a nie myśli
haha, to jest świetne, fajna gra słów.
Z całego tekstu wywaliłabym "mam", wyjątkiem drugiej zwrotki. "słowami" z pierwszej też można zlikwidować.
Fajny, lekki wierszyk, chociaż nie mogę powiedzieć, że dobry. Za bardzo wprost, mało środków poetyckich, ale dzięki tej drugiej strofie u mnie się jakoś broni. Dla mnie na niej mogłoby się kończyć, no ale nie wiem, czy Autor byłby zadowolony z takiej wersji xD.
Ostatnia strofa najgorsza. Rzekłabym do wywalenia. Jedyne, co mi się tu podobuje to zacytowany przez księżniczkę fragment, aczkolwiek też bez ''mam''. Ta gra słów bardzo fajna. Reszta już się tak nie broni.
Pozdrawiam.
No mnie ta gra słów aż tak nie porwała, więc już totalnie nie widzę tu dobrych rzeczy. Co tu napisać... Właściwie gdyby zostawić tylko wyszczególniony przez księżniczkę fragment, to byłoby nieźle. Niestety cała reszta tego utworu jest tragiczna, moim zdaniem. Pierwsze dwie strofy to banalne zdanka, ostatnia to zdanko kaszaniaste. Niestety, nie tym razem.

1,5/5
Czekałam na jakiś kawał poezji z Twoich zbioruf i się doczekałam.
Nie powala, coś tam można z tego wyłuskać(sic!).
Pisz i próbuj.
Przede wszystkim CZYTAJ.
Za dużo tego "mam", w poezji dobrze widziane są niedopowiedzenia.
Fajny, taki niesierożny wiersz o ... twórczości.
Pisz, pisz. Polecam poezję Bursy.
Witaj,
Podoba mi się wersyfikacja w tym tekście ale czekam na więcej...
Pobaw się środkami stylistycznymi.