Via Appia - Forum

Pełna wersja: Noc
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
dwudziesta pierwsza
budzę się

tik, tak
tik, tak

dwudziesta druga
czekam

tik, tak
tik, tak

dwudziesta trzecia
chyba zasnęłam

cisza

nie zbudź mnie
Cytat:dwudziesta druga
żyję
to "żyję" kładzie cały tekst. Jest takie... nijakie, za mało konkretne. Cały tekst budujesz na rzeczach ściśle powiązanych, a tu taki ogólnik, który w dodatku tak naprawdę może oznaczać wszystko i nic. Zastanów się, jak to zmienić, bo ogółem jest całkiem nieźle, nawet nie przeszkadza wyliczankowy charakter. Tylko uważaj, jeśli będziesz chciała pociągnąć ten tekst, bo na dłuższą metę taka forma nie będzie dobra. Widzę tu jakiś nastrój, a to już dobrze.
Pisz dalej.
Dziękuję Smile
dwudziesta pierwsza
budzę się

tik, tak
tik, tak

dwudziesta druga
czekam

tik, tak
tik, tak

dwudziesta trzecia
robię siusiu

nie przeszkadzaj
" - przepraszam za ironię, ale równie dobrze tak mógłby wyglądać ten "wiersz". Jak widzisz sama wersyfikacja nie wystarczy, żeby mówić o poezji. Poza tym jakie miało być przesłanie tego tekstu? Co czytelnik miał wywnioskować z pointy? Że śpisz? Ciut za mało...

Pozdrawiam.


ocena: 1/10
Wiesz... nie wiem czy tak naprawdę każdy wiersz musi mieć sens? Czy nie uważasz, że nawet słowo " róża " jest poezją? Oczywiście całkowicie się z tobą zgadzam i przyjmuję krytykę. Jednakże twoj schemat myślowy odrobinę mi nie odpowiada.
Sens? Dobrze by było, "bo l'art pour l'art", tudzież pisanie dla samego pisania (bo w końcu o poezji mówimy) to było, ale za dadaistów, ale nawet tam liczył się POMYSŁ, czego brak mi w Twoim tekście.

P.S. Za ironię przeprosiłam już na samym początku. Bynajmniej nie miałam zamiaru Cię poniżyć moją parafrazą. Jeśli już, to chciałam Ci uświadomić, że nie wszystko można nazwać wierszem.

Pozdrawiam.
Wybacz,ale jestem na nie. Wiersz nie powala pod względem technicznym,chociaż budowa jeszcze ujdzie,jak również pod względem tematycznym. Miało być zaskakująco,a jak dla mnie to jest nijakie.

Czekam na coś więcej.

2,5/5

Pozdrawiam
X