Via Appia - Forum

Pełna wersja: Śmierć
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć! Jestem tu nowy - dopiero zacząłęm przygodę z "piórem". Chciałbym przedstawić mój pierwszy (powiedzmy) "utwór". Proszę o komentarze, opinie, porady itd.

Śmierć

Śmierć - spowita w mroku Pani,
Śmierć - podróżująca nocami,
O Śmierci - Podziemna Królowo,
O Śmierci - Osamotniona Wdowo,

Ileś Ty już duszy na Tamten Świat wzięła,
Ile zabrałaś, ile wśród nas już nie ma?
Proszę Cię o Wielka Potęgo Nicości
Porwij mnie z sobą gdy zabraknie miłości,
Zabierz mnie i razem jako równi sobie
Odejdźmy, życie me oddam tedy Tobie...
No cóż, ktoś musi to napisać.

Aż zimno się zrobiło od tego patosu i wzniosłości. Brakuje tylko jakiegoś smętnego chóru i aktora padającego na kolana, wygłaszającego tenże utwór.
Nie, nie podoba mi się.

Ale nie poddawaj się. Czytaj dużo poezji, każdy znajdzie coś dla siebie. Powodzenia!
rzeczywiście poprzedniczka napisała chyba wszystko, co można by wymienić, nie ma w nim nic nowego, patos, ale tez ci powiem nie poddawaj się, początki zawsze bywają trudne, ale po czasie, zobaczysz przyjdzie czas gdzie ludzie będą się zachwycać twoimi utworami. Pozdrawiam.
Ostatnimi czasy widzę na Inkaustusie prawdziwą inwazję pogrobowców księdza Baki. Smile
I wiesz co... Nawet mi się ten wierszyk podoba. Tak trochę. Tzn. w formie pisanej jest zbyt archaiczny, brakuje mu ciężkiego podkładu w formie jakiejś szatanistycznej muzyki (czarnego rocka, techno, metal).
Hmm przykro mi ale jestem na nie.
Budowa i słownictwo jeszcze ujdą. Gorzej z pomysłem,bo wierszy o tytule "śmierć" czy coś w tym stylu jest tyle co głupot w przemówieniach polityków. Na minus też sztuczna patetyczność i brak jakiekolwiek przesłania.

Pisz od siebie,nie patrz na to co jest w książkach i ich nie naśladuj : ) Poczytaj Bursę,Gałczyńskiego,Stachurę Smile

Pozdrawiam
X
Po kolei:
-patos, patos, patos,
-po drugie - nie wiem czemu zaimki osobowe wielką literą,
-coś mi nie pasuje z tymi apostrofami, takie zbyt patetyczne i wyhiperbolizowane, a tego nie lubię,
-biorąc pod uwagę zasady poprawnej pisowni - źle umieściłeś/łaś/łoś przecinki, chyba, że to zabieg celowy,
-powtórzenia też mi się nie podobają,
-ogólnie mi się nie podoba, temat i strona techniczna.

Polecam poezję współczesną, zarzucę nawet linkiem, który mam w zakładkach i lubię sobie czasem poczytać. Proszę: link.
A jeśli dobrze czujesz się, pisząc w taki stylu, to proponuję podszkolić się i przemyśleć.
Nie przejmuj się krytyką, bądź cierpliwy/a/e i dużo czytaj.
Nie wiem dlaczego to piszę, może dlatego, żeby Cię przestrzec przed chorobą jaką jest przerośnięte ego i zbytnia pewność siebie, dużo się ostatnio tego namnożyło.
Byle do przodu.

A ja Wam mówię - kapela, ciężkie gitary, automat perkusyjny... i jeszcze Wam szczęki opadną jak ktoś ten tekst zaśpiewa męskim głosem!
Dzięki za wszystkie komentarze. Na pewno skorzystam z porad. A co do patetyczności, zimna i powagi to taki był mój zamysł. Humor mi ostatnio nie dopisuje (ogólnie rzecz biorąc mam wszystkiego dość) więc wcale nie miałem ochoty pisać czegoś choćby nawet odrobinę mniej przygnębiającego.
Jeszcze raz wielkie dzięki za komentarze;)
Dlaczego nikt nie piszę o śmierci klinicznej ? Przecież to takie ważkie doznanie. Dla nie wiedziących co to zostawiam link
linkaturs.com/news0041.php