Via Appia - Forum

Pełna wersja: Akt
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Szkicowałam sobie twarzyczkę pod większy obraz. Z nudów właściwie chwyciłam za farby i pędzle, po czym zaczęłam się bawić owym szkicem. Aż wyszło coś takiego. Jest to moja pierwsza praca tego typu i nawet mi się podoba Smile

http://i56.tinypic.com/2ypmand.jpg

A Wy? Co sądzicie?
(02-06-2011, 21:16)Natalia napisał(a): [ -> ]Szkicowałam sobie twarzyczkę pod większy obraz. Z nudów właściwie chwyciłam za farby i pędzle, po czym zaczęłam się bawić owym szkicem. Aż wyszło coś takiego. Jest to moja pierwsza praca tego typu i nawet mi się podoba Smile

http://i56.tinypic.com/2ypmand.jpg

A Wy? Co sądzicie?

Raz dwa to zamieszczaj!
Przecież to prawdziwy impresjonizm!
Ależ chciałbym tak malować.
Super!

proporcje okropne, ma coś nie tak z brzuchem i ramionami

...autoportret?
Mike, nie impresjonizm, a ekspresjonizm raczej... znawco sztuki.
Nie wiem zupełnie czemu, ale nie lubię farb.
Wolę monochrom.
Ale uważam, że Twoja praca jest ciekawa.
Nie, to impresjonizm, znawco sztuki.
Zwróć uwagę na rozlewność formy, a wtedy pojmiesz, o czym mowa.
SupcioSmile
Obrazy impresjonistyczne tworzy się poprzez robienie na papierze/płótnie plam, połączone tworzą ze sobą obraz, a tutaj mamy ciągłe linie. Natomiast cechy charakterystyczne ekspresjonizmu to deformacja i ostro wyznaczone kontury, jedno i drugie możemy zaobserwować. ASP nie ukończyłam, jak mniemam - Ty również, ale ja troszkę czytam na ten temat.
Przyjrzyj się z łaski swojej, a owe impresjonistyczne plamy ujrzysz.
To widać od razu.
Bez wysiłkuSmile
Nie, mój drogi. To tylko źle rozprowadzona farba.
Cóż...
Rezygnując z dalszej bezproduktywnej dyskusji pozdrawiamSmile
I win, uważaj na siebie Smile
To, że za wszelką cenę chcesz mieć ostatnie słowo świadczy tylko o Tobie, ha,ha,haSmile
Jak tam sobie chcesz, nie masz wartościowych argumentów, więc twierdzisz, że dyskusja jest "bezproduktywna", ja się nie narzucam, chciałam mądrze podyskutować, ale widzę, że pan nie ma śmiałości by polemizować, więc sobie daruję. Może jeszcze będzie okazja Smile
Ja nie mam śmiałości?
A to ciekawe odkrycie - nie znasz mnie, więc po co ta "analiza" mej osoby?
Wpisz sobie w wyszukiwarce IMPRESJONIZM i zobaczysz galerię obrazów, z których POŁOWA nie została namalowana na zasadzie plam.
W ramach samego impresjonizmu tworzyli przecież różni malarze.
O, widzę "powrót króla" Big Grin
Byłoby lepiej, gdyby barwy były czystsze i bardziej nasycone. Rzeczywiście jest w nim coś interesującego, jednak ewidentnie widać niedopracowanie, pewną niestaranność, słowem - nie przyłożyłaś się. Coś dziwnego dzieje się ze światłem, nie do końca dobrze rozłożyłaś cienie. Twarz wygląda, jakby była oświetlona z lewej, ale jest tam przy nosie cień, jakby światło padało z prawej. Z kolei cała sylwetka wygląda raczej na oświetloną z góry, znad głowy.
Tło powinno być bardziej jednolite, bez plam, imho.
Tak jak jest - nie podoba mi się, po prostu źle zrobiony.
No, ale ja żadnym znawcą nie jestem, jeśli chcesz fachowej opinii, poproś Kristoforusa Smile
Stron: 1 2