Via Appia - Forum

Pełna wersja: Teatrzyk emocjonalny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Teatrzyk emocjonalny
Może go kiedyś widziałeś,
Jeden aktor, jeden widz.
Aktów – też niewiele,
A scen tyle, co nic.

Emocje są tu na sprzedaż,
Pod publikę aktor gra.
I płacz, i śmiech dla widza,
Już mnie nudzi rola ma.




Miłe, lekkie, jakby w nieco dawnym stylu.
Nie razi mnie inwersja - wszak to jeden z najważniejszych środków stylistycznych, mój zresztą ulubiony, wywodzący się z mego zboczenia zawodowego.
Tylko popraw "nie wiele" na niewiele razem pisane.
Sprawiłaś mi przyjemność tym bezpretensjonalnym, letnim jak dzisiejsza pogoda, utworem.
Zgodzę się z Mikiem, ten tekst jest niezły, tylko popraw błąd i wyrzuć wielokropek. Imho, przyda się popracować nad uniknięciem powtórzeń, bo trochę jednak drażnią, ale jest ok.

P.S. "Proszę o opinie" też jest niepotrzebne, i tak je dostaniesz, a takie dopiski irytują, jeśli o mnie chodzi Smile
Ja myślałem ze to ciąg dalszy wiersza. Mówię o "dopisku". Mnie brakuje wyrazistej pointy. Co chciałes powiedzieć przez ten wiersz?
A to nawet ciekawe może być. Puenta jest, czytaczu, dość nawet wyraźna, chociaż niepodkreślona złamaniem rytmu, jak to się zwykle robi. Ha, teraz nabrałam nieco wątpliwości, czy to dopisek, czy jednak nie, ale obstaję przy swoim.
To jednak dopisek, który skasowałam, żeby nie budzić wątpliwości Wink. Dziękuję za opinie, błędy poprawiłam. Smile
Przyjemny utwór, rymy są bardzo zgrabnie powsadzane i wszystko razem fajnie wychodzi. Temat ciekawie i dobrze zrealizowany. Jestem na tak.

4/5
bardzo ciekawy tekst.
Strasznie podoba mi się pierwsza zwrotka, dobry rym "widz - nic". Ogólnie przyjemny utwór. Oby tak dalej Smile
Całkiem fajny kawałek : )
Poprawna budowa,słownictwo i tematyka. Wiersz czyta się płynnie i przyjemnie,rytmiczność w porządku : ) Ogólny wydźwięk też dobry Smile

4/5

Pozdrawiam
X
Nie spodziewałam się takich pochlebnych opinii, dziękuję! ;d