Via Appia - Forum

Pełna wersja: Romantyzm
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hmm,nie wiem co mam napisać w krótkiej notce przed wierszem,więc nie napiszę nic. Czekam na ocenę (i tak wiem jaka jest) i komentarze (z jakąś przydatną poradą najlepiej).



chciałem napisać
o kwiatach i miłości
porównać fiołki do Twoich oczu
a róże do uśmiechu.

już wziąłem pióro do ręki
gdy uświadomiłem sobie
że w dupie masz ten cały
romantyzm
A co by się stało, gdyby to tak rozpisać ten teksy:

Chciałem napisać o kwiatach i miłości. Porównać fiołki do Twoich oczu, a róże do uśmiechu.
Już wziąłem pióro do ręki, gdy uświadomiłem sobie, że w dupie masz ten cały romantyzm.

Myślę, że nic nie traci.
Popzdrawiam
Mnie podoba się i twoja wersja i wersja Kristoforusa. Ciekawie pokazana sytuacja.
Dzięki za komentarz kris Smile Faktycznie,zapisać i można tak jak proponujesz,ale mam tendencje do rozbijania tekstów na krótkie wersy : )

Dzięki za komentarz Dolores,cieszę się,że Ci się spodobało Smile
Choć może ta "dupa" niekoniecznie tu być powinna, ale całość jest klawa i czytało mi się bez spiny, nawet odczułem coś na kształt zadowolenia.
Twoje poprzednie produkcje były, wybacz...nie najlepsze.
Teraz jest zmianaSmile

I coś jeszcze - trzymaj się tej konwencji, może właśnie ją czujesz najbardziej?

PozdroSmile
Cytat:porównać fiołki do Twoich oczu
a róże do uśmiechu.
chyba na odwrót? twoje oczy do fiołków itd? Myślę, że to ma jednak znaczenie.

Wszystko jest w porządku, ale jakoś nie robi na mnie większego wrażenia. Ten tekst jest dla mnie średni, ujmę to w ten sposób. Trudno mi konkretnie określić, dlaczego, może należałoby jednak jeszcze przemyśleć końcówkę.

P.S. Mogę się mylić, ale Kristoforus chyba miał na myśli, że dla niego to nie jest wiersz.
z tymi fiołkami, to księżniczka ma rację (piszemy po polsku). Za to Kristoforus jest w błędzie. To jest na pewno wiersz i to bardzo dobry. A końcówka wręcz doskonała. OK.



Pozdrawiam.
Dokładnie.

Nie każdy wiersz musi być przeładowany metaforyką. Poza tym musisz się liczyć z tym, że nie do każdego trafisz, Xor.

Poprawiłbym to i owo, ale ogólnie jestem za.

Pozdrawiam.
Witam,
Xorr to jest na prawdę dobry tekst, bardzo mi się podoba. Nie sugeruj się zmianami w wersyfikacji, ta forma jest dobra i ułatwia odbiór.

Pozdrawiam^^
Ciekawy wiersz, trochę przewrotny i nawet ta dupa na koniec pasuje. Pisałeś przecież o braku romantyzmu.
A mnie się podoba to "rozbicie", i nawet to "w dupie" mnie nie razi, a przecież nie cierpię wulgaryzmów, itp. I obstawiałabym jednak nie zmienianie tego fragmentu:

Cytat:porównać fiołki do Twoich oczu
a róże do uśmiechu.

Owszem, byłoby poprawnie tak jak pisze księżniczka, ale wiersz straciłby swój urok. Wink
Ogółem dobry, ale można by go jeszcze dopracować (patrz sugestie księżniczki).
Wielkie dzięki wszystkim za komentarze : )

mike - chyba się będę takiej właśnie trzymał,koniec z idealizowaniem kobiet Big Grin

szach,Sun,Noir i Kingo - cieszę się,że Wam się spodobało,to wiele dla mnie znaczy Smile