Via Appia - Forum

Pełna wersja: Do nienarodzonego człowieka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Stworzył to wybuch namiętności. Stworzyło to zapamiętanie, ekstaza… Stworzył to czyjś dotyk. Czyjś pocałunek. Czyjaś pieszczota, przyjemność. To… Najcudowniejsze „to” na świecie. Dziecko.
To cudowne, że człowiek powstaje w wyniku czegoś tak przyjemnego. W sumie życie zaczyna się od orgazmu.
Najpierw zaczyna bić serce. Serce mniejsze od łebka szpilki. Organ, któremu przypisuje się coś tak wspaniałego jak miłość i dobroć. Organ, który pompuje życiodajną krew. Potem powstaje maleńka główka, a w niej mózg, który sprawia, że w nocy spisz a za dnia myślisz, który sprawia, że poruszasz rękami. Ręce… Kiedyś będą zdolne do wielkich rzeczy. Będziesz dotykać, pisać. Może grac na pianinie. U rączek powstaną maleńkie paznokcie. Jeżeli będziesz kobietą, być może będziesz je malować, a może będziesz je obgryzać?
Twoje nogi będą kiedyś uwodzić lub kopać piłkę. Na pewno pozwolą dotrzeć ci tam gdzie zapragniesz. Na górskie szczyty, na brzeg plaży. Twoje oczy pozwolą ci zobaczyć na niej piękne zachodzące słońce, twoje usta wykrzyczeć radość, twój nos poczuć zapach morskiej wody, twoje stopy poczuć wilgotny piasek, twoje uszy usłyszeć krzyk mew, twoje włosy poczuć w nich wiatr.
Jednak teraz jesteś mniejszy niż mój opuszek palca. Twoja matka być może nie wie, że istniejesz. WSZYSTKO jest jeszcze przed tobą, a już odczuwasz radość i smutek, spokój i lek. Odczuwasz miłość świata do ciebie. Odczuwasz każdą emocje matki. Słyszysz bicie jej serca i wiesz, że oto właśnie nadszedł twój czas. Piękne jest w tobie wszystko: maleńkie oczka, powieki i ledwie widoczne brwi. Twoja niewinność i bezradność. Twoja ufność, płacz i śmiech.
Najpiękniejsze jest to, że może kiedyś twój wybuch namiętności da nowe życie.
Przepiękny tekst, Ero. To cudowne, jak nasze spojrzenie na świat zmienia się, kiedy zdajemy sobie sprawę, ze oto sprowadzamy nowe Życie na świat (i pisze to ja - facet, który nie ma dzieciSmile)
Twój tekst (manifest?) wzbudził we mnie duzo pozytywnych emocji i wywołał uśmiech na twarzy! Dzięki za polepszenie mojego nastroju Big Grin
Ja mam tylko nadzieję, że jak urodzę to już nie będę pisać na ten temat Tongue

Dziękuję Root Smile
Ja chcę być tatusiem!!!!Sad ale jestem świadom, że jestem za młody, w sensie, że nie mogę dzicku zapewnić pdstaw, narazie... Ech, wprawiłaś mnie w melancholie Ero...
Met ;* ;* A myślisz, że ja w pierwszej klasie LO mogłam ? Smile
No, wypraszam sobie, jam student jestTongue i niemiłosiernie chcę być ojcem!
Chodziło mi o to, że moja pierwsza córa urodziła się gdy byłam w pierwszej LO Tongue
O proszęSmile szczęście w nieszczęściu, nieprawdaż?
Też niedawno stałem przed możliwością zostania ojcem, a jak już się z tym pogodziłem, zacząłem się cieszyć, zastanawiać nad imieniem itp.... okazało się, że to fałszywy alarm. Ech...
Nie, ja nie powinnam czytać takich tekstów. Ostatnio ryczałam jak bóbr oglądając reklamę kaszek N... ;/.

Sem

Bardzo ładnie napisane Smile
Wstrzeliłaś się w mój gust, bo rodzina niedawno powiększyła mi się o moją siostrzyczkę.
Dzięki temu tekstowi cieszę się, że dane mi patrzeć jak dorasta.
Cytat:Jeżeli będziesz kobietą, być może będziesz je malować
W tym miejscu od razu nasuwa mi się myśl, że i panowie (o le tych można tak nazwać. przecież to takie niemęskie xd) malują paznokcie. Brr. Ale to tak poza tematem.


Bardzo ładna miniaturka, podoba mi się Twój sposób patrzenia na świat. Wyżej napisałaś, że masz już dziecko, a więc pisałaś to tak jakby o swoim maluchu? Jacie, musisz strasznie ją kochać!
Aż chcę zapytać jak sobie radzisz i w ogóle, ale nie wiem, czy masz ochotę mi o tym opowiadać ;p
4.02.10 zostałam drugi raz matką. Więc radzić sobie muszę ;p
No to gratulacje Ero i pozdrowienia dla Aniołków Smile.
życie nie zawsze zaczyna się od orgazmu...mam na myśli gwałt. dla mnie ten tekst jest- jakby to powiedzieć- za mało poetycki. jak na matkę masz zbyt duże podejście stricte techniczne do dzieci, a dla mnie bycie rodzicem to jednakowoż poezja. no tak, ale ty jesteś Matką - a ja tylko tatusiem z ponad 20letnim stażem i nadto zdaje się zaślepionym rodzicem... pozdrawiam Bart
ps. gratuluję!!!
(09-02-2010, 19:34)BARTEK ZALEWSKI napisał(a): [ -> ]ty jesteś Matką - a ja tylko tatusiem z ponad 20letnim stażem i nadto zdaje się zaślepionym rodzicem

Każdy ma inne podejście do rodzicielstwa - nieważne czy to matka czy ojciec. Dziękuję za opinie.
Stron: 1 2