Via Appia - Forum

Pełna wersja: Bólem poruszony
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kiedy świat staje na głowie
Nie wiem co mam myśleć
Czy mam go opuścić
Idąc łatwiejszą ścieżką
Czy brnąć dalej w może problemów
W głębinę nienawiści,
Niespełnionych marzeń, miłości.
Siedzę w fotelu,
Przyglądam się uważnie szklaneczce likieru
Tej równie ciemnej jak moje problemy masie
Co wybrać
Jasną i wieczną
Czy ciemną i ulotną stronę życia.
Cóż... albo usuń wszędzie przecinki i kropki i zaczynaj wiersz z małej litery albo powstawiaj je wszędzie gdzie być powinny.
"Nie wiem co mam myśleć" - daj po prostu "nie wiem co myśleć"
"Przyglądam się uważnie szklaneczce likieru" - może to i zwykłe czepianie się ale jak dla mnie jak się napiszę "szklance" to wtedy jest bardziej płynnie.
i jeszcze to "moje problemy masie" co jest to "masie" ?? aż w google wlazłem i zobaczyłem, że to jakaś wieś w Polsce. A i jeszcze z tej linijki wykreśliłbym "Tej".
Wiersz przyjemnie się zaczął a potem jak dla mnie zaczął się psuć. Skorzystaj z moich rad albo się nimi nie przejmuj. Pozdrawiam.
O, yeah! Aż mi się na głowie uniosło sitowie! Rewelacyjny wiersz, aż się chce go przeczytać jeszcze raz i potem znowu. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Kunsztowne rzemiosło.
Cytat:Czy brnąć dalej w może problemów
nie wiem, czy ten błąd jest zamierzony, ale jeśli tak, patrz regulamin poezji punkt drugi. Ponadto w tej formie jakoś to moż/rze problemów mnie nie przekonuje, ale pochwalam eksperyment.
Cytat:Tej równie ciemnej jak moje problemy masie
"tej" do wyrzucenia, zastanowiłabym się też nad rezygnacją z szyku przestawnego, chociaż to już niekoniecznie, dla mnie ten wers jest czytelny. Przemyśl, czy nie byłoby warto jakoś tego rozdzielić.
Nie bardzo do mnie przemawia, ale jest w nim coś intrygującego.
Po dopracowaniu będzie ok.
Cytat:Kiedy świat staje na głowie
Nie wiem co mam myśleć
Tylko ten fragment przypadł mi do gustu, reszta nie. Przypomina mi to użalanie się nastolatki chcącej wylać swoje uczuciana papier i chce naśladować wielkich poetów. Zdecydowanie na nie.
P.S: Chętnie jednak zajrzę w Twoje inne utwory Smile
Pisane pod wpływem chole**ie złego nastroju... wybaczcie. Czy ktoś mi powie jak to można usunąć?
nie można, wydaje mi się, że jest to nawet zapisane w regulaminie...