Via Appia - Forum

Pełna wersja: DUET
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
U bram duszy czai się
z szalem ukojenia myśli
wyczekuje słabości rozumu
cierpliwy kompan niepowodzeń
wierniejszy niż przyjaciel

zaufanie jest bliskie
wybór jego rozwiązań
szalem owinąć problemy
zacisnąć
rozluźnić ciało

ból jego pomocnik
przekonujący gdy duszy dotyka
we dwóch są bardzo skuteczni
jak z aktu zgonu wynika
Muszę przyznać, że jak na mszę primicyjną na forum jest w miaręBig Grin
Cieszę się, że coś wstawiasz.
A teraz moje uwagi.
Wiersz cierpi na powtórzenia i zaimkozę. Teraz wskażę Ci, o co chodzi. Ogólnie powtórzenia sprawiają, że czytelnik ma wrażenie, że autorowi brakuje słów, aby coś opisać, a to niedobrze.


(18-05-2011, 09:30)Bodzio napisał(a): [ -> ]U bram mojej duszy czai się
z szalem ukojenia moich myśli

powtórzenia mojej- moich. Myślę, że spokojnie możesz darować sobie w ogóle użycie tych słów, wiersz na tym nie ucierpi.

wyczekuje słabości rozumu
cierpliwy kompan niepowodzeń
wierniejszy niż przyjaciel

dobre wersy

zaufanie do niego jest bliskie
wybór jego rozwiązań
szalem owinąć problemy
zacisnąć szal i rozluźnić ciało

tutaj jest podobnie. Na pewno wiesz już, o co chodzi. Powtarza sie szal, oprócz tego zaimkoza. Szal w ostatnim wersie można sobie darować.

ból to jego pomocnik
przekonujący gdy duszy dotyka
we dwóch są bardzo skuteczni
jak z aktu zgonu wynika
I tutaj nagle wkracza do akcji rym. Rym, ktorego w innych strofach nie było. Coś z tym trzeba zrobić.

To tylko na tematy techniczne.
Co do treści, musisz określić, czy wszystkie słowa do zawartoście sensu tego wiersza są Ci potrzebne. Naprawdę jak na pierwszy raz tutaj, nie jest najgorzej.
Jak na debiut jest całkiem nieźle.
Choć popieram Ins strasznie dużo zaimków i powtórzeń.

pisz dalej

pozdrawiam,
Kali
Cóż coś czuje że chyba sie polubimy , otwór ma niezłe przesłanie co w połaczeniu z budową daje efekt .
Dzięki za przeczytanie i sugestie. to nie był tekst , który chciałem wstawić ale od czegoś trzeba zacząć .Moje inne myśli przelane na papier nie łapią się chyba w kategoriach tego forum więc tak na szybko zaminiłem dzisiejsze łzy w słowa zatwierdzając enterem Smile
Zaiste udał Ci się ten kawałek.
Poezji tu sporo, i co się chwali, podanej w formie dopracowanej i nieprzypadkowej - słowa współgrają jak należy, urywając się całkiem niezłą pointą.
Co do kawałków które nie pasuja na forum to wiedz że każde pasują , tu nie chodzi o forum tylko o ludzi , zawsze znajsdzie się jakiś fan twoich utworów.
I tymi komentarzami wybiliście mnie z rytmu , liczyłem na to , że mnie dobijecie żebym mógł naprawdę coś napisać Smile Ogólnie dzięki za komenty jedyne pocieszenie od dwóch lat, więc popracuje nad składaniem literek.

Pozdrawiam wszystkich Smile