Via Appia - Forum

Pełna wersja: Sprzedawca balonów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Sprzedawca złudzeń w deszczu przed marketem stoi i – duma.
Tchnieniem nie dość eterycznym, pewnie - skażone ma płuca.
Dokładnie nie wiadomo, czy powietrze w gumach z powietrzem
tożsame, czy może jakiś w nich składnik tę tożsamość zakłóca?

Człowiek nie jest stary, ani też sterany życiem.
Za złotówkę - mówi - możesz mieć dwa różne,
a wszystkie kolorowe i równo nadęte obficie.
Lecz ty i tak wiesz, że wnętrza balonów są - próżne.

Choć tu się mylisz. Jest też inna prawda i logikom znana.
Próżny, to dokładnie pusty - ten do góry leci.
A płucne nieloty – pchnięte, podskoczą ledwo do kolana.
Nietrwałe, chwilowy entuzjazm wzbudzają - u dzieci.
Coś jak bańka, chociaż tęczowa, to i tak tylko mydlana.
A zresztą, wszystko co stoi…, jak pisał poeta, to i tak - leci.

24112010
Jak zawsze kris piszesz w swoim stylu.
Trzeba pochwalić to,że Twoje utwory muszę przeczytać kilka razy,iść po herbatę,przeczytać jeszcze,zastanowić się nad nimi i wtedy dopiero mogę komentować.

Co do wiersza:poprawna budowa,dobre słownictwo,bardzo dobra oryginalna tematyka. Trochę nie podobają mi się rymy "RÓŻNE-pRÓŻNE,leci-leci".

Ogólnie to bardzo ciekawy kawałek.

4,5/5

Pozdrawiam
X
Może nie jestem najlepszą recenzentką, ale wiersz bardzo mi się podoba. Wink
Słowa których używasz, po prostu do siebie pasują, ładnie ze sobą brzmią, i wydają się tak na miejscu, że nawet gdybym chciała/mogła, nic bym nie zmieniła. Smile
Wiesz, Kris, coś Ci powiem.
To faktycznie trza przeczytać bodaj ze dwa razy, żeby te twoje smaczki wyłowić.
Ale masz coś wspólnego z poezją E.A.Poe i to pewnie to sprawia, że lubię twoje kawałki.
Jak zwykle magicznieSmile
Dziękuję wszystkim za komentarzeSmile
różne - próżne gramatycznySmileReszta jak najbardziejSmile Wnętrza balonów są próżnią, nie mogą być próżne.
(19-05-2011, 07:28)JKZ007 napisał(a): [ -> ]różne - próżne gramatycznySmileReszta jak najbardziejSmile Wnętrza balonów są próżnią, nie mogą być próżne.
Z punktu widzenia naukowego, oczywiście, że nie mogą być próżne. Powietrze też ma swoją budowę zarówno chemiczną, jak i fizyczną. W wierszu jednak nie do końca o to chodzi, chociaż z pewnym rozmysłem zahaczyłem o to. Nie będę wyjaśniał zbyt wiele, bo wiem, że jesteś inteligentny człowiek i zapewne doskonale wiesz o co mi chodzi.
Nie rozumiem tylko, czemu czepiłeś się tego prostego rymu.
Pozdrawiam

Bo rymy gramatyczne są be- można owszem, jak nie ma innego wyjęcia, w piosence i humoresce, a tu temat widzisz, poważka, hehSmile Z naukowego punktu widzenia nie mogą być również próżnią, ale widzisz będzie chyba lepiej, a oddasz to samo.Pozdrawiam