Via Appia - Forum

Pełna wersja: *** (są i tacy)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
są i tacy
co się rodzą poetami
a umierają mentalnym ścierwem

podążając za ślepymi mojżeszami
śnią o ziemiach obiecanych
z lepkich słów
wytapiają cielce

a ja
chcę być twoim mesjaszem
w cierniowej koronie
i kwiecistej sukience

pójdź za mną
polująca na różowe lamparty : niezły wiersz, wybija się na tle, ale czy nie lepiej napisać : "co rodzą się poetami"? "
"pójdź za mną" - zawsze chciałem tak zakończyć utwór.

Pozdrawiam.
Sundance Kid - szyk przestawny był zamierzony.
Kłaniam się.
Się rozumie.

Pozdrawiam serdecznie.
Rzeczywiście - ta sugestia co do zmiany kolejności słów była strzałem w dziesiątkę. czytając komentarz, nie wiedziałam o co chodzi, bo mój mózg przy czytaniu sam zamienił kolejność tych słówek - po prostu aż się prosi!*

Wiersz bardzo mi się podoba - od pierwszej do ostatniej linijki. Chciałam nawet zacytować fragment, który podobał mi się najbardziej, ale chyba musiałabym wkleić tu cały wiersz. Przesłanie, dobór słów, forma, podział na wersy - nie mam się do czego przyczepić.

*EDIT: jeśli zamierzone to w porządku, ale dla mnie poza lekkim zgrzytem to nic nie wnosi. (?)
Witam,
Tekst ma coś w sobie co bardzo mi się podoba, oryginalne słownictwo, budowa niezbyt nachalna dla oczu.
Puenta pozostawia w zawieszeniu.
Jestem zdecydowanie na tak.

Pozdrawiam
Noir - dzięki Smile
Kaote, już tłumaczę. Chodziło mi o to, żeby zgrzytało. Dlatego, że czytając w takiej formie ("co rodzą się poetami") bez namysłu przejeżdżasz przez wiersz, a szyk przestawny zaburza to.

Muszę ci powiedzieć, że wiersz dla mnie jest tak dobry, że nie musi zgrzytać, by zapadł mi w pamięć i bym zaczęła się nad nim zastanawiać - szczerze, bez zbędnego cukru ;) Dzięki za wyjaśnienie.
nieźle, choć również byłabym w stanie czepić się szyku przestawnego,
ale jak sobie chcesz.
jak dla mnie jest ok.

Kali
Dobre, dobre. Wszystko mi się podoba.
Kaote, Kali, Inso
-dzięki.
No i czego mi piszesz, że kaszana? O.o
Moim zdaniem bardzo dobry, prawdziwy wiersz.
Bywały lepsze, tak sądzę.
No ale dzięki, chłopie.
Zaczęła pretensjonalnie. Chmiel łagodzi odruchy adrenopodobne, trzeba piwa w sobotni wieczór.Poetą nikt się jeszcze nie urodził, a sporo takich ścierw widziała i żadne obojga płci nie nie zagadało innym głosem.Tylko po co uciekła, w religijnie złożonych dłoniach, do patosu własnego egoTongue ? SIC - różowe lamparty zjadam na śniadanie.Pozdrawiam FantaSmile
Co kto lubi JKZ Smile
EDIT:
a czemu miałabym ujednolicać treść?
Stron: 1 2