Via Appia - Forum

Pełna wersja: Przełamanie lodów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
fizyka
głosi
ciepło ogrzewa zimno

a zimy coraz zimniejsze

może
to już ten czas
gdy ludzkie serca

stają się kamieniami

i tylko
choroby
potrafią przypomnieć

czym jest ciepła pościel
Cytat:potrafią już przypomnieć
nawet, jeśli to "już" jest potrzebne (a nie jest, imho), to jest w niewłaściwym miejscu, według mnie.
Sądzę, że za duży nacisk położyłeś na słowo "fizyka", sugerowałabym "fizyka głosi" zrobić w jednym wersie. "Że" i "są" - niepotrzebne.

Podoba mi się.
Zobacz teraz, hm?
Całkiem ciekawy tekst.
Poprawna budowa,słownictwo,rytmiczność i pomysł,ale...brakuje mi w nim jeszcze czegoś. Wrócę do niego później,narazie:

4/5

Pozdrawiam
X

Konto usunięte

Podoba mi się. Szczególnie, że brakuje mi kogoś ostatnio. Bardzo mi się podoba. Takie... Akurat dla mnie na dzień dzisiejszy...
Mi też się podoba. Ładnie zbudowałeś ten wiersz.
Mnie on też bardzo dotyczy.
Xor, Duś, Ins - dziękuję za komentarze Smile

Starałem się, by było prosto Smile

Pozdrawiam
Dla mnie nawet za proste, ale nie czepiam się, bo według mnie nie za bardzo jest do czego.Pozdrawiam
(11-05-2011, 20:05)JKZ007 napisał(a): [ -> ]Dla mnie nawet za proste, ale nie czepiam się, bo według mnie nie za bardzo jest do czego.Pozdrawiam
Smile)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Uwielbiam tę niejednoznaczność wypowiedzi, do której i przyczepić się nie ma za co Wink)))))
Prześliznąłeś się po temacie. Ograniczę się zatem do podziwu za tę umiejętność, wielce przydatną w twórczości literackiej i w dyplomacjiWink))))
Dziewczyny i chłopaki, jeśli chcecie się uczyć warsztatu, to macie świetny przykład zabawy słowem i jego znaczeniem; w końcu na tym to polegaSmile
Nie bez powodu umiejętność składania wierszy, choćby w konwencji haiku była szeroko rozpowszechniona na dworze cesarskim w Japonii. Bawili się w to także dyplomaci tamtejsi, a jak wiadomo do etykiety przywiązywano duże znaczenie.
Kris, ja tylko nie wiem kiedy mówisz o komentarzu JKZ007, a kiedy o wierszu, chociaż myślę, że chyba nic o nim nie było...
Witam,
Tekst bardzo mi się podoba i nawet nie konwencjonalna budowa.
Jestem zdecydowanie na Tak
Noir, cieszę się, że się podobało.

Dziękuję za komentarz.

Pozdrawiam
Zgadza się Archaniele. Śliska wypowiedź JKZ007 tak mnie rozbawiła i zainspirowała do pewnych, jak sądzę istotnych spostrzeżeń, że tylko jej poświęciłem komentarz.
Co do Twego tekstu - mam duży dylemat i dlatego nie zająłem do tej pory stanowiska. Czasmi wydaje mi się, czytając ostatnio tutaj dużo wierszy, że większości uczestnikom wydaje się, iż pisząc prozą, wystarczy, że zwieńczy się tekst jedną metaforą i już jest niezły wiersz. Owszem, ktoś, kto zastosował pierwszy taki chwyt jest usprawiedliwiony, myślę. Ale wszyscy teraz poszli tym tropem. Chyba nie bez powodu T. Różewicz uważa, że poezja umiera.
Coś na temat Twego wiersza jest też w komentarzu pod wierszem "Image" JKZ007.
Pozdrawiam Cię i przepraszam za to małe zamieszanieSmile
Kris, dziękuję za komentarz.

Pozdrawiam