Via Appia - Forum

Pełna wersja: nienawiść
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.


Przestrzeń
Rozdziela cisza
Ty po jednej
Ja po drugiej
Stronie niepamięci

Rozkołysane widmo
Wyrzuca oczy
Korytarzem spojrzeń

Czekam
Na ostatni przystanek
Za zakrętem
Nienawiści

Za zakrętem nienawiść, tak sugeruje.
Hmm wybacz,ale nie podoba mi się. Trochę zbyt patetyczne,a zarazem proste jak dla mnie.

Budowa poprawna,słownictwo takoż,pointa też ujdzie,ale brakuje w nim odrobiny emocji.

Czekam na coś więcej.

2,5/5

Pozdrawiam
X
Cytat:Przestrzeń
Rozdziela cisza
przemyśl kolejność słów w tym fragmencie. chcesz położyć nacisk na ciszę, czy na przestrzeń? Sugerowałabym zamienić te słowa miejscami.
Rzeczywiście czegoś brakuje, chociaż ostatnia strofa jak dla mnie jest ok, sugestię czytacza uważam za niesłuszna, to zupełnie zmieniłoby sens tego tekstu. Wyrzucanie oczu jest nieco makabryczne i jest fajne, natomiast tekst... Spróbowałabym znaleźć inne słowa.
Źle umiejscowione przerzutnie, jakoś banalny wydaje mi się ten tekst. I zrezygnowałabym z wielkich liter, jakoś nieestetycznie wyglądają. Powielanie utartych schematów. Ale to tylko moja opinia, nie jestem ekspertem.
Mam takie same odczucia, jak Fanta. Nic mnie nie poruszyło, nie dostałem "kopniaka". Innymi słowy, nie dostałem tego, czego szukam w wierszach.

Pozdrawiam

Konto usunięte

Najchętniej napisałabym po prostu "Zgadzam się z Fantą i InFem", jednak wypada coś od siebie napisać.
Podoba mi się tylko i wyłącznie druga strofa.
Nie jestem poetką, po prostu próbuję. Miło mi, że przeczytaliście. Pozdrawiam.
Ten wiersz byłby bardzo dobry być może w innej formie. Zmaż wielkie litery i pobaw się z wersyfikacją. Druga strofa bardzo dobra, trzecią bym wywaliła.
Cytat:Przestrzeń
Rozdziela cisza
Ja bym z tego zrobiła jeden wers. Zresztą, wiele par wersów połączyłabym w jeden, ale zacytowany fragment najbardziej. No i pozbyłabym się wielkich liter.
Przekaz mi się podoba, ale nad formą trzeba jeszcze trochę posiedzieć.

Pozdrawiam
Nie ma się czego uczepić : dolores pisz i nie zmieniaj niczego, bo wyjdzie popelina.
Sprawnie namalowany obraz rozstania, nienawiści tytułowej.
Widzę tę sytuację dzięki dobrej warstwie poetyckiej.
Prosto, co nie znaczy, że źle.
(13-05-2011, 10:14)dolores haze napisał(a): [ -> ]Nie jestem poetką, po prostu próbuję. Miło mi, że przeczytaliście. Pozdrawiam.

Offtopując - gratuluję podejścia Smile