Via Appia - Forum

Pełna wersja: cafe del poetica
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
cześć przyjacielu
przysiądę na chwilę
pogadam
może powspominam czasy
kiedy ludzie byli dla ludzi
czasy proste a kawa
choć jednostajnie taka sama
to w zależności z kim się piło
smakowała dobrze
lub lepiej
ale nigdy gorzej
stolik u ciebie zawsze
ma wolne dla mnie krzesło
chociaż czasem masz mrowie gości
prawiących o planach i wizjach
przyszłego nie mojego już świata
nie moja to już dyskusja
ale lubię słuchać
i może nawet
dobrodusznie pokiwam głową

każde pokolenie ma swoje nadzieje
no i niech ma
one (jak mało co)niezmiennie będą
charakteryzowały młodość
Momentami zupełnie zbędny szyk przestawny.
Cytat:przyszłego nie mojego już świata
ten wers proponowałabym przełamać. Niektóre słowa można spokojnie wyrzucić, nawias raczej zbędny. Nie pasuje mi za bardzo stolik, który ma krzesło.
Tworzysz jakiś klimat, to już zaleta. Generalnie trzeba tutaj dopracować formę, bo tekst, poza tym stolikiem, jest jak dla mnie w porządku.

Poza tym witam na forum i zapraszam do działu "Przedstaw się" Smile
(08-05-2011, 21:22)księżniczka napisał(a): [ -> ]Momentami zupełnie zbędny szyk przestawny.
Cytat:przyszłego nie mojego już świata
ten wers proponowałabym przełamać. Niektóre słowa można spokojnie wyrzucić, nawias raczej zbędny. Nie pasuje mi za bardzo stolik, który ma krzesło.
Tworzysz jakiś klimat, to już zaleta. Generalnie trzeba tutaj dopracować formę, bo tekst, poza tym stolikiem, jest jak dla mnie w porządku.

Poza tym witam na forum i zapraszam do działu "Przedstaw się" Smile

WitajSmile)) Dzięki za koment. Lubię szczerą wymianę myśli i tego ponoć można spodziewać się na tym forum, dlatego tutaj przybyłam.
O! Świeża krew i w dodatku z subtelnym aromacikiem kofeiny. Klimacik jest, to dobrze.
Do nawiasika się nie przypnę, pasuje mi tu ze zdaniem wtrąconym, niby tylko, ale w jakiś sposób właśnie przez ujęcie w nawias - wyróżnionym przy braku interpunkcji. Po przeczytaniu tego tekstu, jakoś ciepło mi się zrobiło i przyjemnie. Poza tym, pseudonim pachnie poezjąSmile
Czekam zatem z utęsknieniem na następny wiersz. No i witam - równie ciepłoSmile
Tak, też uważam, ze kilku słów można się pozbyć, wtedy możliwe, że i mi się wiersz spodoba.
Nie podoba mi się - imho zbędny - opis 'obrazu' na początku, nudzi mnie...
Ogólne rzecz biorąc nie jest źle, ale przydałoby się popracować...

Pisz, czytaj i komentuj - odwdzięczymy się tym samym (pozwolę sobie wypowiedzieć się za wszystkich piszących w dziale poezja).

pozdrawiam,
Kali
Bywały czasy, że artyści pchali się do kafejek drzwiami i oknami...stąd ta troska o wolne krzesło przy stolikuSmile))
Przywitałam się wierszem godnym dinozaura takiego jak jaSmile Pozdrawiam Smile
ymmm raczej nie chodzi nam - przynajmniej nie mi - o samą treść tylko o formę...
z formą wierszy mam problemy, chyba nie do końca jestem posłuszna zasadom...liczę na pomoc Smile))
(08-05-2011, 22:22)Renezja napisał(a): [ -> ]z formą wierszy mam problemy, chyba nie do końca jestem posłuszna zasadom...liczę na pomoc Smile))
Moim skromnym zdaniem, i chyba gdzieś to już powiedziałem, nie można ulegać poprawnościom formalnym w poezji, bo poprawność jest wrogiem dobrego, a więc indywidualności, a ta w poezji ma jednak znaczenie.
Poza tym, mimo Twych zapewnień RecenzjoWink na nowicjuszkę to mi raczej nie wyglądasz. Co prawda to pierwszy tutaj Twój tekst, ale ten klimacik i zborność skojarzeniowa tekstu, coś tam mówi mi w tym temacie.
Nowicjat hehSmile w żadnym przypadku. Nie kocham się w białych wierszach, ale ten akurat przypadł mi do gustu.Nie dodam nic więcej co poprzednicy, ale mają rację. Niemniej jest klimat i o to chodzi. PozdrawiamSmile
nowicjuszka? Wolne żarty... Tekst fajny, choć odrobinę przegadany. Nawias wygląda okropnie. Na końcu (ostatnie 4 wersy) serwujesz nam instrukcję obsługi swoich wcześniejszych myśli (ale kupuję to). No, cóż... powiało nowością. A i młodości widać dostatek.




Pozdrawiam.
Jestem marudą...nie potrafię streszczać się w wypowiedziach. Ale dzięki...pomyślę i pouszczuplam, co by intelektualnego celulitu nie dostał ten wierszSmile))
Co do nawiasu, to tylko przydałby się odstęp między nim a słowem po nim, bo go tam nie ma.

Tytuł mi się podoba, o. Reszta w sumie też, ciekawy klimat, o czym już wcześniej wspominano, więc nie będę się rozpisywał na ten temat, w każdym razie takiego jeszcze tutaj nie czułem. Kawy nie lubię, ale ładnie pachnie Wink
Witaj : )
Całkiem niezły kawałek. Nastrojowy,w miarę oryginalny. Poprawne słownictwo,pointa,tematyka itp. Trochę denerwuje szyk przestawny (jak już mówiła Kali) i jak dla mnie to trochę za dużo epiki w liryce : )

Poza tym jest dobrze Smile
Czekam na coś więcej.

4/5
Pozdrawiam
X
Dzięki Wam wszystkim Smile)) Zastosuję się do zmian i na blogu będzie już dobrzeSmile)) Pozdrawiam serdecznieSmile
Stron: 1 2