Via Appia - Forum

Pełna wersja: Comeback dla Pani J (piosenka)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jest to tekst piosenki, oceniajcie więc go pod tym kątem. Proszę więc, przesłuchajcie zanim skomentujecie. Poniżej link:

Comeback dla Pani J



Nie wiem czy ja tak chcę żyć
W bagnie niepewności tkwić
Na naderwanej przez czas linie
bujać się...lub spaść

Na nadkruszonej skale stać
Pod gołym niebem na mrozie spać
Wypłynąć tratwą w przestwór morza
i czekać...na pomyślny wiatr

Na martwe drzewo wspinać się
Bez światła iść gdzie zalega cień
W mrocznej grocie odnaleźć sen
marząc by znowu ujrzeć Cię

Ref.:
Bo przecież przez tysiące lat
Obojętnym był mi cały świat
Robiłem to co chciałem
Niczego mi nie było brak
A teraz każdym krokiem mym
Myślą, czynem władasz Ty
Dla Ciebie piękna pani J.
gotowym prawdziwie żyć

W pożarze ognia wypalić twarz
W głębinach wody utopić strach
Zaszydzić z sztormów, wichrów, burz
Pokonać śmierć bukietem róż

Z ryzykiem przebrnąć życia most
Z żywiołem igrać, zmienić los
I tak naprawdę wiedzieć, że
...udaję
Jak dotarłam do "ujrzeć Cię" to przestałam słuchać, wylogowałam się i poszłam na spacer.

Odnośnie tekstu: (pomijając, że to co śpiewałeś nieco się różni od tego co jest napisane, ale ok)
po co wielokropki?
rozumiem zmianę szyku wymuszoną rymami, ale bez przesady, patrz pierwszy wers: "nie wiem czy ja chcę tak żyć" - nie lepiej? I w kilku innych miejscach to samo.
Mało rytmiczny ten tekst jak na tekst piosenki, w ogóle rytmu w tym nie ma.
Cytat:I tak naprawdę wiedzieć, że
...udaję
i wiedzieć, że tak naprawdę udaję(?) itd...

Ale generalnie, gdyby go dobrze skrócić, wywalić część zbędnych słów i rymy, to mógłby być taki bliżej średniej tekst, tzn lepszy, bo końcówka jest w porządku.

EDIT: no tak bardzo tragicznie nie jest, głos masz nie najgorszy, ale przyda ci się jeszcze podszkolić to śpiewanie.
Rymy gramatyczne i nieregularne, co nie sprzyja tekstowi i słychać to jak śpiewasz.Nie liczyłem zgłosek ale też chyba z tym nie do końca jest dobrze. Jeśli to coś osobistego to jeszcze popracuj, bez rzewnego stylu.Pozdrawiam
akurat rymy w tekstach piosenek to mniejsza, bo inaczej się to śpiewa. Chociaż jak już wstawia się coś na forum literackie to trza być jednak konsekwentnym. Tym bardziej, że jakąś lekkościa, czy oryginalnością to one nie grzeszą. Tekst sam w sobie mnie nie urzekł, ale coś w nim jest.