Via Appia - Forum

Pełna wersja: o samotnych lotnikach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
chcesz latać
przecież nie masz skrzydeł
niebo widzisz
czasami
głowę masz zbyt ciężką
chmurne myśli

szykuj krzesło z balonami
spadochron
omijaj ptaki
wiedzą, że tu nie należysz
znajdź miękkie miejsce
na upadek

nie przepraszaj
wyślę kartkę
latam samotnie

1.05.11
Cytat:niebo widzisz
Wiem, że lubisz szyk przestawny, ale będę się upierać przy jego niestosowaniu bez potrzeby.
Co tam robi ten jeden przecinek?

Poza tym: pochwalam.
'widzisz niebo / czasami' nigdy nie wybrzmi tak dobrze, jak 'niebo widzisz / czasami' i nie nada tej frazie tonu pogardy takiej, zgryźliwości, jakiejś odrazy, która ma z niej płynąć

jest sobie, bo przed 'że' się stawia przecinek ; D

Konto usunięte

Ha! I zrozumiałam. Na swój, obłąkany sposób. Ale jednak. Prawdopodobnie nie to chciałeś przekazać, a ja mam taką głupią właściwość, że przeinaczam słowa autora na swoje potrzeby. I tym razem, jako zwykły czytelnik, mogę powiedzieć, że mi się podobało i zamykam w pudełeczku z tym, co porusza jakieś moje nerwy. Widzisz, wiedziałam, że kiedyś Ci się uda napisać coś, co i mnie się spodoba Big Grin
konstruktywnie
Wiesz Liwaj inne twe twory średnio mi się podobały. Ale ten coś w sobie ma. Świetna tematyka i dobre jej ukazanie. Podoba mi się, chyba nie mogę się przyczepić do niczego.
niby fajnie, ale niekoniecznie... Na pewno fajny pomysł. Minusy - tekst napisany i opublikowany tego samego dnia nie będzie ci się podobał za jakiś czas (pewnik).
- "chmurne myśli" - po co to?, do skreślenia.
- "wiedzą, że tu nie należysz", zwłaszcza "tu nie należysz" - to nie jest po polsku.
- "na upadek" - brzmi po prostu słabo.

Ja bym jeszcze nad tym posiedział, ale to twój wiersz.


Pozdrawiam.
chmurne myśli to analogia do faktu, że całość jest o niebie
"tu nie należysz" nie jest po polsku, masz pomysł na coś lepszego?
np. wiedzą, że nie jesteś ich.


zabij mnie, ale:




O samotnych lotnikach


chcesz latać
przecież nie masz skrzydeł

szykuj krzesło z balonami
spadochron

nie przepraszaj
przecież
latam samotnie



Pozdrawiam.
dwa razy 'przecież', drugie można wywalić myślę ; )
nie zabijam, nie znam się na poezji
Liwaj,


to tylko sugestie, ty tu rządzisz.


Pozdrawiam.