Via Appia - Forum

Pełna wersja: Szukam lasu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
w prawiemiłosnym
uścisku betonu i asfaltu
straciłem umiejętność
rozróżniania zła i zła

świat zamalowany
szarą pastelą
zamknął mi skarby
w skrzynkach P©andory

już dawno minęły chwile
gdy nie było czym zająć rąk
teraz myśli idą w piach
wszystko by zmarnować czas

i cholera żal mnie ściska
że jestem jak drzewo pod oknem
czekające na pieniądze
by móc się przesadzić

liczę oddechy
pieszcząc plakietkę
„szukam lasu”
siedząc na ulicy pełnej drzew
Cytat:P©andory
?
Wiesz, trzeba się trochę nagłowić, żeby dostrzec związek pomiędzy kolejnymi strofami. Każda sama w sobie jest symbolem czegoś zupełnie innego, i trzeba je w odpowiedni sposób odczytać, żeby powiązać. W pierwszym momencie wyglądało to jakbyś wpakował tu co najmniej trzy teksty. Nie twierdzę, że to źle, ale niektórych może zniechęcić.
Nie jest źle, jak dla mnie bardzo dobrze, ale być może powinieneś skupić się na jednym - chyba za dużo chciałeś tu pokazać.
znaczy się, można pociąć?
Owszem, ale tnij z wyczuciem Smile
Fakt może jakby trochę przyciąć byłoby dosadniej. Ale wiesz, w takiej formie i tak do mnie trafia. Zrobisz, co będziesz uważał.
A ja się nie zgadzam z przedmówczyniami - wszystko tu do siebie pasuje, nie tnij nic! Wiersz jest świetny, głęboki, dosadny... A na metafory i wszelkie inne gry słów oraz zabiegi, których uczonych nazw nie znam - nie mam słów. Na pewno ścisła czołówka spośród tego, co zdążyłem na tym forum przeczytać. Tyle ode mnie.
Wobec tego zostawiam. Cieszę się, że się podobało i to tak bardzo Smile

Dziękuję za odwiedziny

Pozdrawiam
Niezłe naprawdęSmile Tworzy logiczną całość. Zatrzymałem się, bo mi się zwyczajnie spodobał, czy dosadny- otóż nie. Współczesny z pewnością tak.
Genialne!
Cytat:w prawiemiłosnym
uścisku betonu i asfaltu
straciłem umiejętność
rozróżniania zła i zła

Ta zwrotka wymiata, reszta też świetna. Byle tak dalej
Pozdrawiam.