Via Appia - Forum

Pełna wersja: Antywierszowanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siedział na trawie i pisał wiersze.
Takie zwyczajne, bo rymowane.
Wokół kręciły się stada meszek.
Słały na "biało" łąkę dywanem.

Wcale nie zawracał na nie uwagi.
Liczył zgłoski, pisał przenośnie.
Unikał inwersji, używał magii.
Meszki krążyły gryząc nieznośnie.

One wiedziały dobrze co lepsze.
Nawet znały ukryte przesłanie.
-Napisz - mówiły - to białym wierszem,
porzuć naiwne rymy kochanie.

-Nie ważne czy rymuję, czy nie.
Ważne żeby dotarło do wszystkich.
Żeby znów z chęcią czytali wiersze,
i jak kiedyś były bardzo bliskie.

Cytat:Siedział na trawie i pisał wiersze.
Takie zwyczajne, bo rymowane.

Urzekły mnie te wersy, mimowolnie się uśmiechnęłam. I uśmiechałam się aż do ostatniej zwrotki. Ta, moim zdaniem, jest najsłabsza. Mam dziwne wrażenie, że o ile pierwsze zwrotki są pisane bardzo naturalnie i przyjemnie, to ostatnia jest "stworzona z przymusu" po to, by ukazać przesłanie obrane na początku.
Ogółem rzecz biorąc, pozytywnie, chociaż nie powalająco. Ale jestem na tak i chętnie zajrzę do Twoich pozostałych wierszy. Zabieram się za to właściwie już teraz Smile
Witam,
Jako, że ja tworzę "zlepki" pozostawię komentarz świadczący jedynie o mojej obecnościSmile
To zaproszenie do dyskusji, więc może nie zostawiaj tylko emotkaTongue Zmieniłem ostatnią zwrotkę, nie wiem czy na lepsze, ale myśl zostałaSmile
Zdecydowanie lepsza ta ostatnia zwrotka.

Z Twoich wierszy, które do tej pory czytałam, ten ( na razie) jest nr 1. Smile
Ciekawe. Abstrahując od tekstu samego w sobie, bo najlepszy to on nie jest: jesteś zwolennikiem pisania "dla mas"? Tak, by wszyscy zrozumieli? Sądzisz, że warto?

Podoba mi się i to bardzo. Pisane lekko. Szczególnie podoba mi się druga zwrotka. Tak delikatnie. Jak dla mnie świetnie.
Trudno coś stworzyć w 30 sekund , ale się staram- pewnie zmienięBig Grin już troszkę zmieniłem chyba lepiej. Tak warto pisać dla większej liczby i to z kilku przyczyn, a przede wszystkim dlatego ,że wiersze rozwijają wyobraźnię.Rymowane szybciej wpadają w ucho przeciętnemu śmiertelnikowi - chodzi o to ,żeby odróżniał rymowanie od Częstochowy. Jak nie taka argumentacja, to może komercyjna- bo z reguły w domu poety nie ma co jeść niestety.
no tak i byka ortograficznego nikt z krytyków w ostatniej zwrotce nie raczył zauważyć? Nieważne Smile
Wiersz całkiem fajny ale mam dziwne wrażenie że to odpowiedź na moje "Wiersze Białe". Zgadłem?
Nieważne jeśli o to ci chodzi.
Wiersz nawet ładny, poza ostatnią zwrotką, która się nie klei kompletnie.
Tak czy siak i tak ładny.
Jest taka zasada Bonhart, że jak się widzi, że coś się nie klei to albo się to usuwa, albo się coś z tym robi Wink
Koniec off topu.
to nowa zwrotka nr. 4 - do bani jest to, że tekstu nie można już zmienić.Mam nadzieję,że ta bardziej pasuje.

-To nie jest tak, że zawsze rymuję,
to trudny kanon i ogranicza.
Wśród słów bezliku gdzieś się znajduje,
to jedno piękne, którym zachwycam.