Via Appia - Forum

Pełna wersja: Jaskółcze gniazdo
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Nieswój bo inaczej wychowany,
zadumany w swych korzeniach.
Pełen strachu, wręcz zaszczuty
kołaczący pisklak kwili.
Drżący, zziebły od zatrucia,
niby pościg w głowie zbiega.
Chwyta bilet do kołyski,
swej historii ciernie ostrzy.
Spada licząc swoje myśli,
zaburzony w świetle troski.
W obcym miejscu nie jabłoni,
cień dyryguje jego kroki
i do domu drogi broni
wiatr rodzinny jakże srogi.

"...obcość pokrywa wiele znaczeń"
Przepraszam, gdzie to się kończy?
Czemu ten pisklak kołacze i do czego?

Wiesz co, odłóż ten tekst na jakiś czas, a potem go przemyśl. Zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz aż tylu słów, żeby przekazać to, co chciałeś.
W zwojach tych metafor nie można brać dosłownie pisklaka bo to tylko przenośnia. Jak wiesz jaskółki podrzucają młode trafiające na obczyznę- my sami często w wielu miejscach lub sytuacjach czujemy się nieswojo marząc o jakimś suchym lądzie w oceanie niepewności. Co do ilości słów to ekonomizacja ich nie jest mi pisana gdyż lubię wprowadzać w nastrój poprzez barwne opisy. Dzięki za komentarz lecz nie jest trafiony. pozdrawiamWink
Cytat:W zwojach tych metafor nie można brać dosłownie pisklaka bo to tylko przenośnia.
no co ty w życiu bym się nie domyśliła. Serio?
Pozdrawiam.
Wiesz bardzo różni ludzie bawią się na takich portalach, często dużo dzieciaków. pozdrawiam

Przeczytaj mój komentarz jeszcze raz, bo chyba nie zrozumiałeś.///księżniczka
Jak dla mnie przesadziłeś z tymi metaforami...
Acha i podtrzymuję prośbę Księżniczki o wytłumaczenie kołaczącego się pisklaka... imho porównanie nietrafione.
Poza tym tekst jest strasznie zbity, nie czytałam go z przyjemnością, wręcz przeciwnie.
Ja także uważam, że korzystasz ze zbyt wielu słów. Dobry wiersz to zwykle nie taki nafaszerowany wszystkim czym tylko się da - wtedy to jest już śmietnik...

Zbyt wiele porównań może wywoływać brak zrozumienia dla tekstu. Wiedząc o czym napisałeś można to zauważyć w wierszu... Ale raczej nie o to chodzi prawda? Nie będziesz przecież za każdym razem tłumaczył o czym pisałeś...
Przynajmniej tytuł mógłby być bardziej naprowadzający...
Po prostu zastanów się nad tym co piszesz i nie obrażaj innych. Czego jak czego, ale obrażania innych bardzo tu i nie lubimy - takie zachowania są tępione.

pozdrawiam,
Kali
(23-04-2011, 15:00)Gryf88 napisał(a): [ -> ]Wiesz bardzo różni ludzie bawią się na takich portalach, często dużo dzieciaków. pozdrawiam

Przeczytaj mój komentarz jeszcze raz, bo chyba nie zrozumiałeś.///księżniczka

wiem że to był sarkazm ale lubię działać ludziom czasem na nerwy i udałem głupiegoTongue Gryf
kołaczący pisklak kwili- może to nie trafne sformułowanie lecz chodziło mi o kołaczące w piersi serce pisklaka tzn. że drży cały w strachy; dygocze. Nie stawiajcie granicy obrażania w tak szerokiej skali, nie każdy jest aż tak delikatny ze płacze po sarkazmie ironii lub insynuacji. pozdrawiam Kali mam nadzieje że teraz już wszystko wiesz na ten temat.
Mhy, tak... Wiem już wszystko co chciałam wiedzieć, mój drogi poeto.

Poza tym, zapomniałam dopisać -

nie, nie podoba mi się ten tekst.

Bez offtopu, kolejne posty w tym wątku nie na temat, a posypią się warny. To małe ogłoszenie dotyczy wszystkich, którzy mają zamiar się tu wypowiedzieć.//Kali