Via Appia - Forum

Pełna wersja: Morze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Proszę się nie śmiać, to pierwszy mój wiersz, napisany jakieś 5 - 6 lat temu.

Morze - głębokie i szerokie
Morze i ciemne i nie odkryte
Może morze nie może się
pogodzić że jest morzem
dlatego faluje wzburzone
i płacze, płacze dlatego
że nie jest jeziorem
lub rzeką, długą i krętą,
nie okala miast
nie spływała z gór
po prostu jest morzem
ciemnym i nieodkrytym
Ja się nie śmiałem. Może gdybym się zaśmiał, zasmucił albo dostał napadu torsji, to mógłbym powiedzieć, że to co przeczytałem miało to coś, ale tak nie było.

Rozumiem, że to pierwszy wiersz. Próbki zwykle takie są.

Pozdrawiam.
kurde, a dla mnie ładnie i przekaz jest. Lubie powtórzenia, wielu artystą to uchodzi na sucho a tutaj na mokro też dobrze podane. Widać uczuciowość i empatie. A przekaz! świetna metafora, prosta, jak bajka dla dziecka a jaka obrazowa. Uwielbiam bajki. Brakuje bardziej walącej puenty.

pisz bajki, ja będę zaglądał

pozdrawiam czas

5/5 za metaforę i na start
I mnie się podoba, szczególnie ta gra słów w trzecim wersie. Wrzuć teraz coś nowszego Smile
Cytat:nie odkryte
Przypadkiem nie pisze się razem?

Jaki całość takie średnie, ale to przecież początki były Smile. Jak na coś pisane "5-6 lat temu" może być. Nie śmiałam się. Po prostu wierszyk.
A mi się podoba, bardzo fajna gra słów i to co lubię, czyli prosty przekaz. Bardzo fajnie Wink
Podoba mi się. Forma do dopracowania, za dużo tutaj słów, ale tekst sam w sobie jest w porządku.
eee, a co stanęło Ci na przeszkodzie by pomyśleć na starym wierszem, poprawić go, dopracować... napisać od nowa?
mam rozumieć, że piszesz wiersz pod wpływem chwili i już? nie zastanawiasz się nad nim?
ja rozumiem, że czasem tak jest... no, ale...
Jestem na nie, przez duże N.

pozdrawiam,
Kali

Weee jak na pierwszy wiersz z przed paru lat to bardzo fajny. Trzeba się wczytać dobrze żeby trzecią linijkę ogarnąć, ale to nadaje "fajności".
Cytat:nie odkryte

imiesłowy przymiotnikowe z 'nie' łącznie

Cytat:nie okala miast
nie spływała z gór

po pierwsze: mieszasz czasy, których w języku polskim jest aż trzy (plus zaprzeszły rzadko, acz wcale nie całkowicie nieużywany), po drugie, piszesz o morzu, a morze jest rodzajem nijakim, miesza Ci się z rzeką chyba, czyli gubisz wątek.

i o co chodzi z dodawaniem wierszy sprzed kilku lat? po co? wiadomo, że na przestrzeni jakiegoś czasu styl pisania się zmienia i raczej pożądane są do pokazania wiersze najnowsze, bo te starsze nieodmiennie bronione są: "to stare i proszę się nie śmiać", w domyśle - "teraz piszę dojrzalej" - tylko ja pytam: czemu nie pokażesz czegoś teraz, co do czego nie musiałabyś prosić o powstrzymanie śmiechu?

zresztą, mi tam nie jest do śmiechu. smuci mnie ten dziwny sposób myślenia.
vintage w poezji wcale nie jest modne!
naprawdę.