Via Appia - Forum

Pełna wersja: Ilustracja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
"Wtedy mieli już pewność, że była to prawdziwa księżniczka, skoro przez dwadzieścia materaców i dwadzieścia puchowych pierzyn poczuła ziarnko grochu. Taką delikatną skórę mogła mieć tylko prawdziwa księżniczka."


~Andersen, Księżniczka na ziarnku grochu


Oryginał
Kolor

Wolę te Twoje poprzednie dzieła, które zamieszczałeś - to jednak jest dla mnie za duży poziom abstrakcji i po prostu niczego tu nie widzę. Smile
Też wolę, ale chciałem pokazać się od innej strony: D

A co do tego, że nic nie widać - z lewej na dole jest groszek, gdzieś po środku , bardziej na lewej jest przeciągająca się, ziewająca królewna, po prawej stos poduszek, a na górze fragment baldachimu od łóżka; )
Zidentyfikowałam groszek! Big Grin
Jeśli królewna to to, co myślę, to wygląda trochę jak bohater "Krzyku" Muncha. ^^

Nie no, jak wyliczyłeś kolejne elementy, to teraz to widzę - te poduszki i baldachim też. Ale, jak mówiłam, dla mnie to za wysoki poziom abstrakcji. Powinnam móc zobaczyć elementy składowe grafiki chyba bez "legendy", no. Tongue xD
Rysowałem to tuż po oglądaniu i analizie tegoż obrazu, więc masz rację i nic dziwnego; )

Pewnie, że powinnaś:>

Ale to tylko taka wprawka, ćwiczenie (;
Ktoś mi tu miesza w moim wizerunku.
Czemu ta królewna jest w kawałkach, aż tak źle mi życzysz? Tongue

Ad rem: podobają mi się kolorki. Co mi się nie podoba: na wersji bez kolorów w żaden sposób nie odróżniłeś poszczególnych "części". I nie chodzi mi o jakieś konkretne zarysowanie granic kształtów, w końcu to abstrakcja, ale całość jest taka nijaka, jak dla mnie. Tu trochę inna kreska, tam jakieś ledwo widoczne cieniowanie - pokombinuj. Tym bardziej, że to ćwiczenie, możesz zaszaleć Wink
Przysięgam... nic nie widzę... Huh

No może... pole pszenicy.
Niedobrze, przyjrzyj się (;