Via Appia - Forum

Pełna wersja: Dojrzałość
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
przecież cały czas wbijasz do głowy
wyimaginowane i złudne
znane i nieznane sobie prawdy

mechanicznie traktujesz przedmioty
które nie są pozbawione życia
w szykownym tańcu mimochodem
czasem wreszcie sobie przypominasz

przecież przedtem była łąka
bez kwiatów czysta zielona
mogłeś położyć na niej dłoń
czerpać miękkie zadowolenie
Sprawia wrażenie urwanego, niedokończonego.
Nie podoba mi się powtórzenie "przecież", mimo że odległe - przeszkadza.
Jest w porządku, ale nie przemawia do mnie.
Nie ma to jak rozłożyć się na zielonych, pachnących polanach wyobraźni i przypomnieć sobie jak kiedyś postrzegało się świat. Pozdrawiam
A mi się podoba.

Księżniczka - jest niedokończony, bo teraz tego już nie ma, (patrz ostatnia zwrotka) w zamyśle autora.
Całkiem nieźle przekazane JKZ.


Pozdrawiam Self Wink


Myślałem o tym przecież, ale zostawiłem . Dzięki.Smile
Fajny, sielski, anielski obrazek, stworzony z artystyczną prostotą bez przegięć.
Kto nie lubi położyć się w świeżej, pachnącej trawie...
Cóż chyba nie chodzi o trawę, ale o to co było za młodu- czysta zielona łąka.
sorry, ale dla mnie przegadałeś temat, a tekst wydaje się mało zrozumiały. Nawet komentarze nie idą w tym kierunku, o którym myślałeś Autorze...



Pozdrawiam.
dziwne jakieś, prawdę mówiąc...trudno mi cos wysmażyć. Takie to nijakie...
heh jak życie jest przegadane, to może i tekst też. Jak się ma ileś tam lat to można to zrozumieć, jak mniej to rzeczywiście trudno. PozdrawiamSmile
Hmmm faktycznie sprawia wrażenie urwanego i przegadanego
nie, nie podoba mi się



Kali

Ps. Ile to jest ileś tam? Bo tu nie wszyscy są tak okrutnie młodzi.
Nie muszę się spowiadać, ale wystarczy pomyśleć do tekstu - żeby nauczyć się wielu prawd trzeba trochę latek - tak ze 30. Żeby mieć do tego dystans, kolejne lata, a żeby sobie przypominać jak myślało się kiedyś, jeszcze troszkę.Nic nie jest urwane Kali, czy się podoba, czy nie.Smile


W takim razie wiedz, że jedna z osób, która Cię skrytykowała spełnia kryterium wieku.

Panie Poeto, nie masz wpływu na to kto czyta Twoje wiersze, nie napiszesz przecież np. w tytule +30, poza tym każdy ma własną interpretację, inaczej widzi różne twory, na co wpływu także nie masz.
//Kali


Gdybyś napisał/ła to normalnie odpowiedział bym wcześniej, a tak sobie zaległo. Otóż, żeby było jasne, ja nie mam nic do tej krytyki, bo to tylko odbiór tekstu i nie gniewam się jak ktoś mi napisze, że to bzdura lub coś negatywnego. Jeśli to konstruktywne, przyjmuję i zastanawiam się czy rzeczywiście. To chyba tyle. Gdybym był poetą nie wstawiałbym tekstów na portalik - niepotrzebny ten sarkazm Kali. PozdrawiamSmile
Czasem za dużo kombinujemy w życiu, nie potrafiąc cieszyć się z rzeczy prostych, jak to autor celnie ujął. Miłe czytanie, poezja na wysokim poziomie, nieprzytłaczająca.
Ja widać, ktoś jednak rozumieSmile
Stron: 1 2