Via Appia - Forum

Pełna wersja: PORZUCĘ CIĘ DELIKATNIE
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2




Porzucę cię delikatnie
zanim zaczniesz tęsknić
odejdę po cichu
nie chcę patrzeć jak patrzysz
kiedy już będzie po wszystkim
pocałuję na wieki
nie zniósłbym twoich łez
więc bezszelestnie zamykam drzwi



18 kwietnia 2011

Wyjście po angielsku nie należy do ulubionych. Musisz zmienić patrzyć na patrzeć wg mnie, chociaż chyba Miodka by trzeba o to zapytaćTongueW ogóle ten wers mi nie gra może patrzeć jak spojrzysz? Pozdrawiam
Już poprawiłem. Rzeczywiście coś mi się pomieszało.
PozdroSmile
"Porzucę cię delikatnie..." I brzmi to wszystko delikatnie. Ładnie złożona gra słów. Mnie się bardzo podoba. Smile
A ja "patrzeć" zmieniłabym na "widzieć". Wybacz, ale to powtórzenie nie ma żadnego uzasadnienia.
Jest Ok.
Nic bym ja nie zmieniał. Jest to dla mnie wyczyn, niemalże ideał, tenże wiersz. Tak wspaniałe ujęcie, że lepiej się tego wykonać i ująć nie sposób, po prostu sie nie da.
Cześku, thanxSmile
"Porzucę cię delikatnie - nie można porzucić delikatnie, zajrzyj do słownika.
zanim zaczniesz tęsknić
odejdę po cichu
nie chcę patrzeć jak patrzysz - PATRZEĆ jak PATRZYSZ - widzisz to Poeto? Poważny błąd.
kiedy już będzie po wszystkim - to brzmi jakbyś pracował w rzeźni.
pocałuję na wieki - kogo chcesz pocałować, skoro już wcześniej odszedłeś? LOGIKA.
nie zniósłbym twoich łez
więc bezszelestnie zamykam drzwi"


łzawe, tanie w formie, nieporywające, momentami słabe, niegodne polecenia i naśladowania.
Rozumiem.
DobranocSmile
Ciche, spokojne, uskutecznione.
Thanx a lot, czyli miłej nocki życzęSmile
"nie chcę patrzeć jak patrzysz". PATRZEĆ jak PATRZYSZ. Popraw to w końcu.
Pozdrawiam wszystkich komentatorówSmile
podpisuje się do komentarza Szach-Mat, mhm najpierw pod.liryczny odchodzi a później całuje na wieki? trochę tutaj z punktu logicznego nie pasuje. Mnie osobiście tekst nie wciągnął. Pozdrawiam.
To poezja, więc zapomnij o logiceSmile
PozdroSmile
Stron: 1 2