Via Appia - Forum

Pełna wersja: kwestia rozjaśnia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Kim będę
kiedy umrę
Módl się dużo, to umrzesz godnie. Amen.

Z jakiej choinki żeś się tu urwał, chłopie?

Konto usunięte

Hahaha. Miniaturowa miniatura, która mi się kompletnie nie podoba i nie wiem, co więcej powiedzieć.
To bardzo ważne, egzystencjalne pytanie na które warto sobie odpowiedzieć przed śmiercią (potem może nie być czasu). A więc (tak wiem) myślę, że będziesz kupą gnoju.

Przypominam, że oceniamy UTWORY, a nie AUTORÓW. Leci 20% warna za obrażanie użytkownika.//InFlames
Fanta, wydaje mi się, że trochę przesadzasz. Rozumiem, że niemożliwym jest sympatyzowanie każdemu nurtowi w poezji, ale jeśli bierzemy się za komentowanie, to musimy mieć na uwadze to, że wiersze to bardzo głęboka studnia i nawet gdy utwór nie wzbudza naszych oczekiwań, warto wyjść poza osobisty odbiór i postarać się "wejść" w tekst szerzej. Gatunków w liryce jest naprawdę wiele i niektóre z nich, w swoich założeniach, nie mają wynosić czytelnika na góry doznać estetycznych, tylko pokazać pewne prawdy, często celowo banalne ( banalizm w poezji - underground punkowy ) czy chociażby sprowokować.

Myślę, że autor dobrze wiedział co robi, tak jak Jacek Podsiadło gdy napisał wiersz :

"
***
nie podoba mi się to lustro"

Nie mówię, że to co napisał MrSelfes jest czymś wyjątkowym. Skłaniam się ku twierdzeniu, że autor, pisząc to, nie liczył nawet na uznanie. Ale taki już urok literatury. Niektóre rzeczy celowo powstają po to i celowo są takie. Nie można wszystkiego od razu przekreślać, a już na pewno nie takim tonem. O odbiorze warto napisać - absolutnie. Ale z większym szacunkiem.

Pozdrawiam Wink
Sun, na myśli miałam raczej fakt, że gdzieś to już słyszałam. I ani trochę nie zmotywowało mnie to do przypatrywania się temu wierszowi ze strony merytorycznej. Wiersz studnia - jak powiedziałeś. Lepiej to zdanie prezentowałoby się jako podsumowanie zgrabnej miniaturki. Jakby dopisać coś przed, rozumiesz? W tym wypadku to tylko suche pytanie retoryczne.
FantaSmaGorio :

"Módl się dużo, to umrzesz godnie. Amen.

Z jakiej choinki żeś się tu urwał, chłopie?"

- czy nie ma w tym sarkazmu?

Wydaje mi się, że powinniśmy się bardziej szanować.

Pozdrawiam.
Sundance Kidzie, pewnie masz rację.
Obiecuję zmienić swoje postępowanie.
Po prostu wzięłam ten "wiersz" za prowokację.
Stąd sarkazm.
Pozdrawiam.
Dlatego pisałem o głębszym zrozumieniu Wink

"Obiecuję zmienić swoje postępowanie" - to cieszy!

Pozdrawiam.
Miło
bo Człowiek
który włączył Człowieka
nigdy nie wyłączy jego Człowieczeństwa

Myślę
więc poszukuję formy


Zrobił rzemieślnik
artystę
przerobił na nogi
ni w toćkę wygodnego krzesła

Ludzie
niosący osły na plecach
jeśli z tego "potłuczenia" ma coś wyrosnąć, to jestem za. Jeśli...




Pozdrawiam.