Via Appia - Forum

Pełna wersja: Wspomnienia z ławki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Konto usunięte

upadki korytarzowe
krzyczą
przez uśmiechnięte oczy

fragmenty liścików
zmięte dokładnie
w zardzewiałych pojemnikach

pierwsze wagary
z miłością w plecaku

głowa pełna wspomnień
zapisanych
niechlujnie na ławce

i ja
pośrodku
dziecięcych złudzeń
Ależ masz pamięć i wrażliwość.Z pamięcią chyba trochę przesadziłem , bo to nie było tak dawno ,a z wrażliwością chyba nie.Ponieważ traktuję ten wiersz jako osobiste zapiski powiem ,że może nie do końca jest odkrywczy ,ale ciekawy.

Konto usunięte

Nie miał być odkrywczy. Z tego, co pamiętam. Wzięło mnie na refleksje przy "Naszej klasie" Kaczmarskiego i tak sobie wyszło, o.

Powinnam dopisać - Xorr, wstawiłam specjalnie dla Ciebie.
Jak dla mnie utwór bardzo na czasie (za 13 dni kończę liceum Tongue) i mam nadzieję, że zostaną mi po szkole równie ciepłe wspomnienia. Chociaż pierwsze wagary, mhh, kiedy to było. Podstawówka też była fajna, heh. Lubię ten wiersz, pobudza wspomnienia.
Retrospektywa - taki tytuł wiersza ciśnie mi się na usta. Ciekawie i oszczędnie. OK.





Pozdrawiam.

Konto usunięte

Dzięki ;]

Przychylny komentarz od Szacha, czuję się zaszczycona Big Grin

Tytułu raczej nie zmienię. Raczej, ale dzięki Smile
Pierwsza strofa idealna. Zresztą, cały wiersz jest w porządku. Pisz więcej, Duśka.

Pozdrawiam.

Konto usunięte

Dzięki, Sun Yoda - Kid za "pochwałę", aczkolwiek co do ostatniego zdania - raczej nie Tongue
oj nie znam tego uczucia, nic nie miałem ze szkoły tylko stracony czasSmile
ale miło że ktoś tam znalazł coś dla siebie.

podoba mi się forma bardzo. Lubię oszczędnie.

serdecznie pozdrawiam
Słabe.
Czemu?
Niezbyt czytelne, mętne niby wspomnienia, niby marzenia o marzeniach.
Koślawe.
Jak utwór pisany nad ranem po pijaku.
Czuję tu wyraźnie coś "na bok" - to pewne.
Proza, bo nie raczej wiersz, na poziomie liceum.
Ale to całkiem niezły startSmile

Konto usunięte

Przyjmuję opinię Smile
Aczkolwiek to dziwne, że 5/6 osób zrozumiało, a dla Ciebie jest nieczytelne. Hmm...
Może ten jeden jedyny będzie TYM JEDNYM JEDYNYMSmile
Sprawdź to w spokojuSmile
(16-04-2011, 21:02)mike napisał(a): [ -> ]Proza, bo nie raczej wiersz, na poziomie liceum.

Zapraszam: http://www.inkaustus.pl/showthread.php?tid=796 "Różnice między poezją a prozą"

InF, niektórzy mając coś pod nosem nie widzą tego. W tym wypadku nawet dokładne wskazanie nic nie da.../ Kali

Dobrze, że poleciłeś ten artykuł, Inf / Monica.
mike ja szanuję twoje zdanie, ale akurat w tym przypadku mnie dziwi. Szczegolnie, że to poezji się twardo ima.
Co do wiersza, ja się uśmiechnęłam, a ja uśmiecham się na wiersze, po których robi mi się cieplutko w serduszku, bo te wspomnienia takie właśnie są Wink