Via Appia - Forum

Pełna wersja: Deszcz
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Spójrz na niebo
zanoszące się płaczem.

Wsłuchaj się w łzy,
bijące złowieszczo o szybę.

Gdzie pójdziesz?
Nie idź, zostań,
poczekaj?

Zmokniesz od deszczu, wypłakanego,
za ludźmi.
Cytat:poczekaj?
Nie bardzo wiem, po co tu ten znak zapytania. Przecinek po "wypłakanego" nie jest dobry, moim zdaniem, a nawet błędny. Polubiłam ten tekścik. Jest całkiem niezły.

Konto usunięte

(15-04-2011, 20:24)wojbik napisał(a): [ -> ]Gdzie pójdziesz?
Nie idź, zostań,
poczekaj?

Mnie ten znak zapytania nie przeszkadza. Bardziej rozumiem go jako cichą prośbę.

Cytat:Zmokniesz od deszczu, wypłakanego,
za ludźmi.

Przerzuciłabym "wypłakanego" do następnego wersu, tak, żeby powstały trzy.


Dobra, podoba mi się bardziej niż Twoje rymowane wiersze, ale jeszcze jakoś aż tak bardzo do mnie nie przemawia.
Dobrze, Wojbik. Zgadzam się z użytkownikiem Duśka ( co do : lepsze niż Twoje "rymowanki" ).

Idziesz do przodu. Tak trzymaj.

Pozdrawiam.
Wielkie dzięki z wszystkie komentarze! Smile
W takim razie przerzucę się na pisanie białych.
Także dołączę do zwolenników Twojej poezji w formie białej. Widziałbym ten wiersz w innym układzie wersów w ostatniej strofie:

"Zmokniesz od deszczu,
wypłakanego,
za ludźmi."

W takiej formie podoba mi się bardziej, a co za tym idzie - biorę go dla siebie w takiej postaci. Smile

Pozdrawiam.
Cytat:"Zmokniesz od deszczu,
wypłakanego,
za ludźmi."

O ile się nie mylę to taki był w pierwotnej postaci. Mnie jednak bardziej podoba się wersja poprawiona.
Wojtku, zdecydowanie lepiej idzie Ci z poezją białą, bardzo mi się podoba i tak trzymać, masz moje wsparcie i poparcie.
Oj i ja się przyłącze pisz też w takiej formie. Jest dla mnei o wiele bogatsza od Twoich wierszy rymowanych. Bogatsza pod względem formy, ale przyjrzyj się, że przede wszystkim treści.
Dziwne, jakoś nie kojarzę tych Twoich "rymowanek" O.o Trzeba się za nimi rozglądnąć.
Ekhem...

Cytat:Spójrz na niebo
zanoszące się płaczem.
To jest dobre, zapamiętam.

Całość też do mnie przemawia. Tylko nie rozumiem czemu umieściłeś znak zapytania po "poczekaj". Według mnie nie pasuje.
Lubię pointę, jest lekka, nie narzucona. Zbyt wyrazista nie pasowałaby do wiersza moim zdaniem.
A mi się podoba ten znak zapytania Wink
dlaczego po słowie "poczekaj" stawiasz znak zapytania, skoro (tak mi się wydaje) chcesz przekonać kogoś do pozostania. Ogólnie - nie jest źle, chociaż brzmi to dosyć naiwnie. Ale próbuj.



Pozdrawiam.
Melancholijny nastrój, może nie jest dobry na piękny wiosenny poranek, ale tekst chociaż powoduje pewien niedosyt, podoba mi się.Nie trzeba się jednak przerzucać z rymowanych na białe. Obie formy są dobre, tylko która jest łatwiejsza? - Żadna.