Via Appia - Forum

Pełna wersja: Proch!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jest cholernie ciężko
powoli wierzysz lub dajesz się złapać
w pułapkę
ja idę, czytasz moje slajdy,
idę do Ciebie

hermetyczne Życie albo spróbować przygód
ryzyko
ja wiem, bólu nikt nie rozumie
kiedy wstaniesz
wolność miłością
być małym, płaczącym chłopcem,
jak masz na imię ?

suma wszystkich linii
wypowiedziane zdanie
I mogę poczuć Twój oddech

nikt nie nauczył mnie jak Żyć
czujesz, lub umierasz ?
Ja płaczę

Będąc Tobą
kim jestem ?



a teraz podetrzyj sobie tym dupe.
Zastanów się nad swoją interpunkcją w tym tekście. Ja bym zrezygnowała z niej. Jest kilka miejsc, gdzie tekst drażni, momentami wygląda dla mnie jak tłumaczenie automatu, np. początek i koniec drugiej strofy. Sformułowania "czytasz moje slajdy" nie jestem w stanie odcyfrować, nawet tak, by samej sobie wytłumaczyć, o co w tym chodzi. "Życie" niepotrzebnie wielką literą, "ty", "ciebie" też proponuję małą literką.
Wymaga solidnego dopracowania, ale moim zdaniem to dobry materiał na tekst. Podoba mi się puenta.
Pozdrawiam.
Zgadzam się z księżniczką. Druga strofa jest. jak na mój gust, zbyt chaotyczna. Myślę też, że wiersz z powodzeniem mógłby się zakończyć na :

"Będąc Tobą
kim jestem ?".

Pozdrawiam.

Widzę, że moda na "dosadne" pointy trwa w najlepsze Tongue I to "cholernie" jest tam naprawdę konieczne? Poza tym nie stawiaj odstępu między słowem a znakiem zapytania stojącym po danym słowie. Dziwna interpunkcja... stosujesz przecinki a kropek już nie?
Ogólnie nie potrafię się w to wczytać, powód już znasz z wypowiedzi moich poprzedników.
witaj, polecam zapisać sobie gdzieś ten wiersz bez żadnej interpunkcji.
zdanie "jak masz na imię" bez pytajnika, wygląda na prawdę świetnie.
Jeśli już interpunkcja i duże litery, to możesz przeredagować troszkęSmile
aczkolwiek są wiersze eksperymentalne i możesz z nim nic nie robić a przy nazwie dopisz (eksperymentalny) i nie ma się o co czepiać

pozdrawiam czas