Via Appia - Forum

Pełna wersja: ***Ówcześni
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ówcześni!
(wy) Być może w większości,
zatrważacie oczy
w poczuciu winy.

Ty! Tak, ty nie powinnaś
(skończysz jak on w białych ścianach)
wzruszać się na mocny obraz.
Czuć! (Przepływu zwątpienia.)

A już na pewno nie możesz...
Dostrzegać!
(Słaby?)
W dzisiejszym świecie...
Ukrywaj!

To nie ty jeden.
Skryli nas po kątach,
byś zaczął wierzyć
''nienormalny''.
Cytat:Tak ty nie powinnaś
brakuje przecinka przed "ty". "To" na początku ostatniej zwrotki nie jest potrzebne, i zastanowiłabym się, czy wszystkie wykrzykniki aby na pewno są potrzebne. I wielokropki (jak ja ich nienawidzę) też bym przemyślała. "Ówcześni" w incypcie powinni być w nawiasie, tak na przyszłość.
Zastanawiam się, czy końcówka mogłaby wyglądać tak (ostatni wers): w "nienormalny"?

Podoba mi się, pomimo kilku nieznacznych błędów widać, że jest przemyślany.
Co poprawić to poprawięSmile
Dzięki za ocenę.
Wykrzyknienia nie robią dobrze wierszowi. Jest też za dużo chaosu w tym tekście ( jak na mój gust ). Np. trzecia strofa - w ogóle mi się nie podoba. Najlepsza jest czwarta, ale potrzeba więcej jadu by utwór mógł być czymś dobrym. Jest potencjał w Twoich tekstach, ale musisz je bardziej dopieszczać. Po co mają sprawiać wrażenie nieestetycznych? Nie mówię, że to jest zawsze wadą. Np. prostota też nie jest wadą, ale nie każdemu pasuje i to się, według mnie, wyczuwa od razu. Dbaj o swój styl Insomnio i bądż płodna.

Pozdrawiam.
Poprzednik ma rację. Ja dodam od siebie - totalny chaos!




Pozdrawiam.
Wydaję mi się, że chciałaś w tym kawałku znaleźć swój styl. Jak dla mnie - jest słabo. Podczas czytania tego utworu pogubiłem się zupełnie, o czym mowa. Jak to powiedzieli moi poprzednicy - wszystko przez chaos. Według mnie, w poezji występuje tylko pozorny chaos, gdzie tak naprawdę wszystko stoi w idealnym porządku, a sprawia wrażenie, jakby było porozrzucane.

Pozdrawiam
nie powiem nic więcj niż poprzednicy...
w każdym razie próbuj dalej!

pozdrawiam,
Kali
nie wiem co tu chaotycznego, ok
Wasze zdanie się liczy.
Zatrważacie oczy,
w poczuciu winy.
Przemawiacie:

Nie powinnaś oddychać
mocnym obrazem, odczuwać.
Źle skończysz.

(Te białe ściany czekają na wątpiących
te białe ściany czekają na drżenia.)

Dostrzeganie słabością,
dziś trzeba oglądać nie - widzieć.
Ukrywanie.

(W kolorowych kątów ścian skryto,
nie jedyny myślisz ''nienormalny''.)

Nowa Wersja do oceny please
Nie jest źle, ale text również nie powala.
Nie można więc jednoznacznie go ocenić.
Nazwałbym go średnim.
Ale masz potencjał i próbuj dalejSmile