Via Appia - Forum

Pełna wersja: Wiosna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(za wczesna)

Jesteś po brzegi wypełniona wiosną.
Nie reagujesz na rzeczone znaki.
Nie zapłaciłaś zimowych rachunków,
w tym za telefon, jesienny jeszcze,
z deszczem, a więc - nie wiadomo jaki.

Na listy naklejasz forsycji listowie.
Krokusom ubierasz zielone kubraki.
Zielona suknia, zwiewna - nie powiem.
Zielone – korale? Dla nich ten kolor – byle jaki.
Tylko w dojrzałej czerwieni jest im - doskonale.

I kotlet – barwą, i smakiem – zielony,
do konsumpcji nie zachęca jakoś wcale.
Z pewnością długą musi mieć pamięć,
Powiedzmy tu wprost – jest przedawniony.

Zielony groszek plącze się w twych włosach
Niedługo wystrzeli sałata gruntowa.
Z patynowego saksofonu sączy się w niebiosa
anielskim oddechem hosanna – szmaragdowa.

Póki co, blaszany instrument - zepsuty.
Klapiszony i rurki zatkane są śniedzią,
Ustnik zapleśniały, kataralnie zapluty,
Kto zepsuł? Jesień, zima - diabli wiedzą.

A niech tam.
Resztę wyśpiewają skowronki,
co już przebudzone, ale jeszcze w miedzach,
do słońca unoszą zalotnie ogonki.
Samczyki jednak dopiero instrumenty stroją
i w-ciąż nieświadome na jajkach swych siedzą.

04042011
Uwaga pierwsza - padłam Big Grin Wiosenne rozmarzenie, hehe. Poczucie humoru masz niezrównane, jeśli patrzeć na ostatnio wrzucane pseudosatyryczne teksty. Uwaga druga - to satyra, i jako taka powinna trafić do odpowiedniego działu, jak sądzę.

EDIT: Wątek przeniesiony z poezji.
(04-04-2011, 20:14)księżniczka napisał(a): [ -> ]Uwaga pierwsza - padłam Big Grin Wiosenne rozmarzenie, hehe. Poczucie humoru masz niezrównane, jeśli patrzeć na ostatnio wrzucane pseudosatyryczne teksty. Uwaga druga - to satyra, i jako taka powinna trafić do odpowiedniego działu, jak sądzę.

EDIT: Wątek przeniesiony z poezji.

Nie wykluczone Księżniczko, ale w końcu to także wiersz, choć rzeczywiście - satyryczny. Napisałem go jako ripostę do wiersza mojej znajomej, która bardzo entuzjastycznie podeszła do tematu - wiosnaSmile
PozdrawiamSmile
Przynudzasz tak że gorzej nie można. Jesteś kontynuatorem baroku? Tego nie idzie czytać to jakieś egzaltowane słowne wygibasy. Zupełne pudło stary. Poważnie.
(05-04-2011, 17:45)don vito napisał(a): [ -> ]Przynudzasz tak że gorzej nie można. Jesteś kontynuatorem baroku? Tego nie idzie czytać to jakieś egzaltowane słowne wygibasy. Zupełne pudło stary. Poważnie.

To ty przynudzasz. I wypluj te kuchy z ust, bo to dawno niemodne, przegadane i nudne, choć ani ba ani rokSmile)))
Świetny i wcale nieprzegadany, wywołał jedynie uśmiech, a nie śmiech, jednak udana produkcja.Pozdrawiam