Via Appia - Forum

Pełna wersja: Zabawka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

leżący
w pozycji płaczącej
misiak

z łzami
błyszczącymi
w przyszywanych oczkach

całuje podłogę
nie mogąc rozetrzeć
nabitych siniaków

cierpi
ale zabawek
się nie przeprasza
Całkiem sympatyczny tekst. Usuń "misiaka", a będzie całkiem dobry tekst, imho. Pochwalam.
Akurat misiak mi nijak nie przeszkadza, natomiast imiesłowy - owszem. Początek tekstu jest bardzo "-ący". Z drugiej strony, szkoda by było zrezygnować z "pozycji płaczącej", bo to fajne jest. Po prostu przy czytaniu to "-ącenie" tekstu mocno daje się w uszy.
Dzięki za komentarze. Myślę że brak Misiaka nieco zaburzyłby rytm, księżniczko. Chyba że zastąpić go czymś innym. Chociaż nie bez kozery właśnie ten misiak tam jest.
Bardzo oryginalny pomysł.
Język i poziom literacki bez zarzutu.
No i jest w tym wierszu magia, która mi odpowiada, choć przesłanie jest oczywiste.

Pozdrawiam
Witam,
Jak dla mnie dobry tekst, kazał mi się na chwile zatrzymać, szczególnie puenta jest mocno oddziaływająca na mnie- skromnego czytelnika.

pozdrawiamSmile
Dziękuję za słowa pochwały. Szczerze mówiąc, nie celowałem tutaj w nadzwyczaj piękny morał. Raczej chodziło mi o wydźwięk, nawet oczywisty, ale jednak.
To drugi Twój wiersz, który ostatnio czytałem. Oba bardzo interesujące, z ładunkiem emocjonalnym w lakonicznym tekście. Nie ma ozdobników, są tylko niezbędne słowa i fantastyczne, niosące spory ładunek emocjonalny puenty. Mnie, rozgadanemu, bardzo się podoba taka poetyka. Wskazujesz precyzyjny kierunek rozumowania, dając jednak czytelnikowi pewną , acz niewielką przestrzeń na sobie przemyślenia i dointerpretacjęSmile
Pozdrawiam Archanioła z nieukrywaną satysfakcją.
Kristoforusie, dzięki za odwiedziny. Cieszę się, że wiersz tak oddziałał na Ciebie. I cieszę też, że podoba Ci się mój styl Smile

Pozdrawiam
Archanioł
Faktycznie, udany wiersz Archaniele. Wróciłeś do formy. Tak trzymaj.

Pozdrawiam.
Sun, dzięki za odwiedziny i komentarz.