Via Appia - Forum

Pełna wersja: Blues z przedmieścia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2




Czuję jakby coś wpompowano w moje żyły
welwetowa gorączka targa mną bezlitośnie
jestem jak bóg którego niebo zwariowało

Rzuca mnie na boki niewidzialny silnik
koła samochodu mej duszy tratują świat który znam
pędzę tak daleko jak się da

Moje zmysły wiszą na sznurkach zwisających z chmur
to pustynne miasto wyrzuciło mnie jak z katapulty
modlę się o małą rajską pepsi colę

ruch bioder nadaje osobliwy sens minutom
dopóki kłamią jestem zwycięzcą



1 kwietnia 2011




Hmm, wiersz mi się podoba; niezbyt nachalnie dobitnie współczesno-życiowy, a jednak - przedmiejski (;
Dwa minusy, jeden malutki, właściwie minusik - "koła samochodu mej duszy tratują świat który znam": nie wiem, jak to będzie z rytmiką, ale "mej duszy" jest wg mnie zupełnie niepotrzebne - będzie równie zrozumiałe, a mniej nachalne. Drugi trochę większy - ta nazwa "blues"... a ja nijak tego jako bluesa nie widzę. Ani w ilości sylab, ani tymbardziej - wersów. Ja wiem, licencia poetica, więc nie piekle się tak strasznie... Ale.
...Ale tak w ogólnym odbiorze utwór jest ciekawy, ostatniej strofy, a właściwie wersu, trochę nie rozumiem - czy zamiast to dokąd znaczy dopóki? Czy chodzi o co innego?
Ogólnie - podoba mi się; )
Już odpowiadam.

Tej "mej" duszy nie mogę usunąć, bo można nie wyczuć, o czyją duszę chodzi.
Nazwa "blues" nie ma tu nic wspólnego z gatunkiem muzycznym, tylko użyta została w znaczeniu dosłownym, a więc "smutek, melancholia".
Co do sugestii zamiany "dokąd" na "dopóki" zgadzam się i zmieniam.

Pozdrawiam sobotnioSmile
No tak, ale czemu w takim razie w polskim wierszu używać angielskich słów, które mają już na dodatek ustalone znaczenie jako termin muzyczny? Tzn. wiesz, wolno Ci, ale nie widzę powodu. Co do duszy, to myślałem, żeby zostawić samo "koła samochodu tratują świat który znam", ale Twoja wola.

A jeśli chodzi o zakończenie, to podwójnie mi się podoba - po 1. jest bardzo interesujące, ładna puenta, po 2. czuję się dowartościowany, że zrozumiałem, o co chodzi: D

zdrawiam również; )
Miło mi, że Ci się podobało.
Zapraszam częściejSmile
Fajny wiersz.
Świetna budowa,słownictwo,pointa,tematyka itp itd.
Jak zwykle Big Grin
Następne ocenię jak będę mieć zły humor,może wtedy doszukam się czegoś czego mógłbym się przyczepić :>

5/5
Pozdrawiam
X
Wiele nie napiszę, chcę tylko wyrazić swoje zdanie: świetne, gratuluję Smile
Dzięki panowie za zacny odbiórSmile
nic dodac nic ująć. "Się podoba"
Piotrasie, szacun za odbiór i miłe słowoSmile
Fajny wiersz i bardzo oryginalny w warstwie jęzkowej. Pełen niedomówień i smaczków, któe czynią go ciekawą lekturą.
Za każdym razem kiedy przeglądam ten dział, zwraca moją uwagę tytuł tego wiersza. Bardzo mi się podoba.
Tekst utworu również przypadł mi do gustu. Dobra kompozycja. Taka typowo, męska poezja... Smile
Gratuluję niezwykłej umiejętności porywania poezją tłumu. To rzadko się zdarza!
Mike przecież nie jesteś z przedmieścia, to ja teraz jestem i dlatego chyba zrozumiałem o co come on.
Koz,

Cami,

Czes,

JKZ,

Dziękuję bardzoSmile
Stron: 1 2