Via Appia - Forum

Pełna wersja: Symbian + Android
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

Czy istnieją wspólne aplikacje, które działają na obu systemach? Spotkaliście się z takimi?
Chodzi mi głównie o jakieś gry typu multiplayer przez bluetooth. Próbowałem gry w javie, gdyż te platformy mają oba systemy, ale na androidzie słabo z niektórymi grami (praktycznie z większością, jakby wersja jawy była stara), a chciałbym zagrać z kumplem, który ma nokię n95 - ja legitymuję się samsungiem galaxy spica.
To nie z Javą problemy Danku, tylko Spica nie ma porządnych sterów do grafiki i przez to tak słabo to działa - mowa o grach 3D.
No ale nie chodzi tu tylko o gry 3d, ale o jakiekolwiek. Cokolwiek by poszło na tych dwóch telefonach, w co dałoby się zagrać przez BT np statki czy kij wie co innego.
Spica może i ma schrzanione stery 3d, chociaz w sumie nie na nich mi najbardziej zależy. Tak po prostu wpadłem na pomysł ostatnio na wykładzie, że mógłbym jakoś twórczo wykorzystać czas siedząc i gapiąc się bezmyślnie w sufit.
Nawet jeśli znajdziesz wspólną grę to możesz mieć problem z połączeniem telefonów o różnych systemach. Kiedyś próbowałem z k750 i p1i (symbian uiq3). Zagrać się nie dało, choć transfery działały bez zarzutów.
Z gier na Jave (jak zadziała na androidzie a z tym bywa różnie) polecam Mini Golf BT i Navy battle. Szczególnie tą drugą. Obie są dwuwymiarowe, więc nie powinno być problemów z mocą telefonu.