Via Appia - Forum

Pełna wersja: Panie morderco
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Podaj mordercy rękę
Rękę podaj mordercy
Podaj mu rękę
Bo czemu nie?
Wszystko ma co ty posiadasz
Serca mu tylko brak
Cóż jednak po tym, skoro ty je masz
Z kamienia.

"Nie zamieniaj serca w twardy głaz, póki jeszcze serce masz". Całe szczęście, że króliczek w przeciwieństwie do podmiotowego bohatera jeszcze je posiada. Udana próba, oby takich więcej było dostępnych do publicznej lektury.
dziwaczne z lekka. Co więcej to samo.
Jeśli dobrze zinterpretowałem przekaz, to nieźle. Co do formy, to zminimalizowałbym i usunął "serca mu tylko brak" i "cóź jednak po tym" - bo ten patos śmieszy.

podaj mordercy rękę
podaj mu rękę

dlaczego nie? - "czemu", w literaturze jest do bani.

ma wszystko co ty
oprócz serca
ale co z tego że je masz
skoro jest z kamienia

( Wzniosłe zwroty nie sprawią, że wiersz będzie bardziej poetycki. Wiem, że wielu uzna to za idiotyzm z mojej strony, ale taka jest prawda. Nie żyjemy w epoce, w której można się wybrać w sobotę na melanż do Byrona.)


Treść :

Podoba mi się przesłanie. Też uważam, że nie ma co uznawać kogoś za podczłowieka tylko dlatego, że ma na swoim koncie morderstwo. Czarno - biały był Stary Testament, ale później, na szczęście, wyszła "Zbrodnia i Kara".

Jako wiersz : średniactwo.

Pozdrawiam.
Marne marne bardzo kiepawe. Bełkot noc poza tym bełkot do kwadratu.
Monica :

każdy kolejny przygłupawy komentarz będzie nagradzany warnem. Chyba pomyliłaś strony. Wróć proszę do miejsca, które jest dla Ciebie przeznaczone : http://www.bravo.pl/fanklub/czsem-slonce...da,205840/
A jak ty kolego rzucasz *** sie i *** to na ciebie nie ma warna? jakaś inna klasa?

Przywitaj się z banem na tydzień. Posta edytowałem. -rr-
(31-03-2011, 17:48)Monica napisał(a): [ -> ]Marne marne bardzo kiepawe. Bełkot noc poza tym bełkot do kwadratu.

To, że ktoś Cię ostro ocenia to nie znaczy, że masz prawo jechać po tem po każdym...
To samo u mnie w topiku.

Umówmy się:
Albo jesteś tu, żeby się czegoś nauczyć, polepszyć styl, itd. albo po to, żeby zwyczajnie po kimś jeździć. Bo jak to drugie, to chyba za poważna strona dla Ciebie.

Proszę nie offtopować. -rr-

Mi się podoba. Tego typu utworu jeszcze nie widziałam.
A ja pozwolę sobie zauważyć, że od nauki jest szkoła. Edukacja i portale raczej nie idą w parze. Takie życie, szanowni Państwo. Trzeba się w nim określić i wybrać priorytety.

Czesławie, na takie dyskusje jest Kawiarenka, a nie temat z czyimś utworem. -rootsrat-
Zdaje sobie sprawę, że wiersz wyszedł średni (w moim osądzie), jednak chciałem spróbować czegoś, czego jeszcze nie robiłem i zobaczyć jaka będzie reakcja. Dziękuje za komentarze, postaram się następnym razem ubrać taki tekst w ładniejsze i bardziej pasujące słowa ; )
I fakt, że to pierwszy moje wierszątko z przesłaniem również sprawia, że wkraczam na nieznany mi teren ^^''