Via Appia - Forum

Pełna wersja: Śpij
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Już nie,
nie trzeba,
zapomnij o mnie,
przychyl sobie sama nieba.

Zamknij oczy,
oddal życie,
niech się samo toczy,
gdzieś w sennym bycie.

Przestań sprawdzać,
jestem tu na twe skinięcie,
nie musisz się dłużej z tym zmagać,
po prostu jutro mnie już nie będzie.
Witaj Wojtku.

Średni ten wiersz.
Tematyka jeszcze ujdzie,aczkolwiek taka piosenka gdzieś już kiedyś była Smile Budowa także w porządku,to samo jeśli chodzi o słownictwo.

Za to rymy lipne (bez obrazy Tongue),szczególnie w trzeciej strofie. W pierwszych dwóch powtarzasz słowa "nie-mNIE,oczy-tOCZY" i by to było imho dobre,mimo,że nie lubię tego typu rymów,ale w trzeciej już zmieniasz na inny układ,przez co wiersz traci na płynności. Pointa też taka sobie.

3-3,5/5

Pozdrawiam
X
Utwór ten umiejscawiam między czymś złym i dobrym, czyli ani nie wstrząśnie, ani nie odrzuci.
Tyle.
Bardzo lubię pierwszą zwrotkę. Co do reszty... nie bardzo rozumiem. Czuję, że to bardzo osobisty wiersz, więc raczej nie będę się zagłębiał w interpretację Smile
Ale abstrahując od tego masz szalenie radosny tekst w sygnaturze, wojbik Tongue
Można się roztkliwić przy twoim wierszu.
Wojbik :

jest coraz lepiej z rytmem, chociaż do ideału jeszcze trochę brakuje. Co nie zmienia faktu, że ten wiersz nie jest tak "rozjechany" jak poprzednie.

Widać postępy.

Pozdrawiam.
A mnie sie spodobał, chociaż nie wiem czemu. Jest bardzo bezpretensjonalny i przystępny w odbiorze. Pewnie to jest powód.
Tak, Sun ma rację w stwierdzeniu, że widać postępy. W sumie to tylko tyle mogę powiedzieć. Najbardziej podoba mi się pierwsza strofa. Smile

Pozdrawiam.
Rano powie - może zostańmy przyjaciółmi Smile
zależy Ci na formie, czy na treści ? formę możesz szlifować - ćwiczyć rymy, ale czy o to chodzi? jeżeli tak- to ok, nic nie mówię. jeżeli jednak zależy Ci na treści, to proponuję najpierw skupić się na niej, a potem (z czasem) dodawać rymy.. moim zdaniem wiersz jest za mało wyrazisty.



(27-03-2011, 22:21)wojbik napisał(a): [ -> ]Już nie,
nie trzeba,
zapomnij o mnie,
przychyl sobie sama nieba.

Zamknij oczy,
oddal życie,
niech się samo toczy,
gdzieś w sennym bycie.

Przestań sprawdzać,
jestem tu na twe skinięcie,
nie musisz się dłużej z tym zmagać,
po prostu jutro mnie już nie będzie.