Via Appia - Forum

Pełna wersja: Ubytki w wyobraźni
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
gdzie podziałem
te wszystkie zawiłe historie
pływające wśród rzek
w linię lub w kratkę

zostawiłem je pośród
szarozielonych zwierciadeł

spłonęły na stosie z kartek
widziały jak giną
w szarozielonej poświacie
i błagały
o jeszcze jedną kroplę szansy
na jutro takie jak wczoraj
nie podoba mi się powtórzenie 'szarozielonych'
a co do tekstu całkiem ciekawe spojrzenie,
choć wolę bardziej zminimalizowane formy, jestem na tak

pozdrawiam,
Kali
Nie podoba mi się "gdzież", ja bym napisała "gdzie" i wyrzuciłabym "ja", bo forma pierwszoosobowa "podziałem" jest wystarczająca do określenia osoby. Poza tym zgadzam się z Kali, wiersz jest interesujący.
Mhh, właśnie myślałem nad tym ale wolałem się upewnić Big Grin
Dziękuję za komentarze Smile
Całkiem fajny kawałek panie siódmy Tongue

Słownictwo mi się podoba,nawet te powtórzenia "szarozielonych". Oryginalność bez zastrzeżeń, ciekawa tematyka.
Trochę brakuje mi za to lepszej pointy. Nad budową mogłeś za to jeszcze trochę posiedzieć,bo wiersz średnio rytmiczny jest dla mnie Tongue

Ogólnie to całkiem niezły wiersz,jak już pisałem.

3,5-4/5

Pozdrawiam
X
Coś interesującego nieśmiało wykluwa się z tekstu, ale to za mało, siódmy. Literatura to przede wszystkim praca. Rafał Wojaczek potrafił pisać jeden wiersz przez dwa tygodnie. Jeśli chcesz coś osiągnąć w tej dziedzinie i jesteś przekonany, że poezja to naprawdę to co czym chcesz się w życiu zajmować, to weź się do roboty Wink

Pozdrawiam.
Xorrez, fajnie, że Ci się powtórzenie szarozielonych podoba, bo w sumie wokół nich wszystko się kręci... A to point to chyba nie mam talentu :S

Sundance Kid, kiedy ja nie mam czasu, tyle mam nauki! Tongue Zresztą na razie wrzucam stare wiersze i na podstawie uwag staram się je udoskonalać Smile

Dziękówka za komentarze Smile
Jest feeling, jest też niedopowiedzenia, jestem też ja i mówię goodSmile
coś w nim jest, i to coś sprawia, że zachwyca... Wink
Bardzo dużo poezji tu dałeś i dlatego wiersz ten jest niezwykły.
Aż mnie zatkało, wielkie dzięki Big Grin
Witam,
Tekst jest ciekawy i przykuwa wzrok, ośmielę się powiedzieć dobrySmile
co do powtórzenia podpisuję się pod Xorrem.
Wiersz naprawdę niezły. Jedyne co mi przeszkadzało to powtórzenie "szarozielony". Tak jakoś po prostu.. krrraaach. Reszta natomiast moim zdaniem w porządku.