Via Appia - Forum

Pełna wersja: Wątpliwości
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Świat jest takim jakim nigdy nie chciałem aby był,
a jednak zimny i srogi,
tak podły złowrogi że strach ogarnia serce me

Ludzie są tacy jakich zawsze bałem się,
tak dzicy, niezmienni,
głupi, pazerni na innych ludzi czucia.

A gdy tylko niczym wampiry wyssą z Ciebie pragnienie miłości,
chwile złości, cierpienia,
bólu, i tej smutnej jedynej rządzy istnienia wśród ludzi.
To zostawią Cię na bruku skalnych ulic pamięci,
nad rzeką łez i ironicznej nostalgii,
a w tedy zawali się nadziei most ze złota,
dzień zaś szarym całunem osłoni.
Umrze wiara w to że ludzie są dobrzy.
kolejny tekst o tym: jaki ten świat jest szary..., monotonna, oklepana bolączka, a gdzie w tym poezja?
" w tedy" - nie powinno być wtedy?

Wrażliwość to nie wszystko. Potrzebna jest też wiedza i dużo lektury ( zwłaszcza współczesnych ) twórców.

- "tak podły złowrogi że strach ogarnia serce me" - staraj się unikać takich zwrotów. Nie wątpie w to, że pisałeś szczerze i od siebie, ale czytelnik może to odebrać jako napuszony patos.

Spodobał mi się tytuł, ale to trochę za mało. Widać, że to Twoje początki. Nie chcę Cię dobijać, stary, bo rozumiem, że mogłeś nie wiedzieć, że dzisiaj nie powinno się pisać tak jak dawniej. Polecam "Vademecum początkującego poety". Znajdziesz w kąciku literata.

Najlepiej będzie jak napiszesz kolejny tekst ( już z większą świadomością ).

Pozdro! Wink
dzięki , napewno wezme sobie uwagi do serca, choć, przyznam że to teksty pisałem hmm ze 4 lata temu, dziś nadal jestem napuszony i patetyczny ale dzięki Smile
Wydaję mi się, że to już tylko kwestia pracy.
O szarych rzeczach też można pisać pięknie, ciekawie.
Lubię nieco melancholijne utwory, lecz nie te, co ociekają szarością w każdym wersie.
Ni to off-streamowe, ni to dżast for mi. To nie jest skrojone jak trzeba wiesz o tym? Jak rzecz dane w markecie w promocji.
tego się nie da czytać. To nie jest poezja. Zalecam dużo lektury.




Pozdrawiam.
Kawałek do kosza.
Sorry.
Mike nie kupuje.