Via Appia - Forum

Pełna wersja: Prośba o pomoc przy grafice
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od jakiegoś czasu próbuję skończyć grafikę na moją stronkę z opowiadaniami. I stoję w miejscu. Kompletnie nie wiem co mam dalej zrobić. Jakie wykończenia, ramki czy coś. Normalnie patrzę tępo w obraz i nic. Strasznie frustrująca sytuacja. :/ Chciałam prosić Was abyście coś mi podsunęli. Nie jakieś gotowe rozwiązania, ani nie chcę by ktoś dokończył ją za mnie. Proszę tylko o jakąś wskazówkę, jak bym mogła ją dalej wykonać.
To co zrobiłam macie poniżej.

[Obrazek: beztytulu_hxpshph.JPG]

Po bokach postaci ma być menu pisane w php, a pod nią ma być treść, linki do innych stron, reklamy i takie tam.
Nie wiem jak mam to pooddzielać, czy zrobić jakieś rameczki, wykończenia. Nie wiem. Proszę o jakąś pomoc. Smile
Mmm I co by tu doradzić... Widzę, że chcesz zrobić podział trójkolumnowy (raczej odradzam, obecnie robi się raczej dwukolumnowe, aby przy rozdzielczości minimalnej 1024x768 zmieścić jak najwięcej treści w kolumnie głównej), ale nie zaznaczyłaś jeszcze topki i stopki, aby całość miała ręce i nogi. Jeżeli cały obrazek ma być w topce, to jest definitywnie za wysoki, inna sprawa jeżeli topką będzie pasek od np. piersi w górę, a reszta w dół zostanie przykryta półprzeźroczystą białą ramką, a sam obrazek nie będzie się w tle powtarzał.

w topce i stopce daj ciemniejszy kolor tła i oddziel to jaśniejszą nieco linią brzegową. Na resztę nałóż półprzeźroczystą ramkę z bielą/kremem/b.jasnym szarym z zaokrąglonymi bokami (przy czym zostaw nieco miejsca po bokach, aby widać było, że to ramka nałożona na tło). Kolumny niech oddziela kreska 2 pikselowa (jeden piksel biały, drugi ciemny - daje złudzenie wcięcia). Postaw na prostotę oraz korzystanie z wszelkich dobrodziejstw CSS (dzięki czemu można ograniczyć liczbę użytych plików graficzncych), aby całość grafiki przy prostej stronie nie przekraczała 200KB.
Dzięki Ci wielkie za poradę. Wink Chętnie się do niej dostosuję. Mam nadzieję, że w końcu dopnę do końca tą stronę, bo idzie mi jak krew z nos. :/
GL i czekam na link w profilu Smile