Via Appia - Forum

Pełna wersja: Kamienista ścieżka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Już nie pamiętam,
kiedy wyruszyłem,
wiem tylko, że dalej się pałętam,
po prostej drodze.

Po horyzoncie oczami wodzę,
szukając celu wędrówki,
sam się do niej zmusiłem,
mając tylko wspomnienia jej ślicznej główki.

Pod stopami mam ostre kamienie,
za sobą tych, którym się nie udało, trupy,
ale w duchu głośno się śmieję,
bo mam mocne buty.
W duchu głośno? Big Grin
Ale nie, jest ok. Chociaż osobiście doradzam przemyśleć podział na wersy. Np czy nie będzie lepiej, jeśli w drugiej strofie przeniesie się "jej ślicznej główki" do kolejnego wersu?
Lekko i z optymistyczną pointą. Podoba mi się! Zazgrzytało jedynie tutaj:

"wiem tylko, że dalej się pałętam," - to pałętam jest zdecydowanie do wymiany na inne słowo. I nie, nie "szwędam", szwędam też nie pasuje Big Grin

"za sobą tych, którym się nie udało trupy," - tutaj chyba coś nie tak? Co znaczy "którym się nie udało trupy"? Cyrkowej założyć? Smile
Cytat:"za sobą tych, którym się nie udało trupy," - tutaj chyba coś nie tak? Co znaczy "którym się nie udało trupy"? Cyrkowej założyć?
Już wiem! Przecinek! Też mi tu coś nie pasowało Big Grin Przecinka brakuje przed "trupy". Chyba.
Poprawion'd.
No całkiem niezły,a "mocne buty" są tak odjechane,że aż fajne Tongue Wiersz się czyta mało płynnie przez rymy co dwa wersy. Budowa,słownictwo,tematyka itp bez zastrzeżeń Smile

3,5-4/5

Pozdrawiam
X
Rozbawiłeś mnie do łez tym końcem. Niezłe zupełnie znośne.
Miło się czyta, a i pointa jest zaskakująca, humorystyczna, co sprawia, że utwór pozostaje w pamięci jako udany.
Ha, fajne! Trochę mi się skojarzyło z "Pożegnaniem małego wojownika" Mozila. Mhh, te rymy co drugi wers faktycznie trochę (ale tylko troszeńkę) przeszkadzają, ale i tak lubię Smile
Oprócz rymów ( to takie trochę jakby przeskakiwanie) jest na prawe świetny.
Wielce udane dzieło, okraszone nietuzinkową pointą, stworzone z pasją i olbrzymim wyczuciem poetyckim. No i jaki ładny kiciuś!