Via Appia - Forum

Pełna wersja: całuj
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

Całuj jakby miało nie być jutra
Pieść jakby świat zakończyć się miał
Szepcz czule tysiąc słów słodkich
Nie dopuść by ogień ten zgasł nam
Całuj jakbym była twą pierwszą
Jakby miłość ta była debiutem
W twych silnych ramionach zamierzam utonąć
I umrzeć z miłości wieczorem
Całuj jak nie całowałeś nigdy
Weź mnie na ręce jak dziecko małe
Niech poczuję, czym jest siła uczucia
Niech zapomnę o tym, co dotąd było





Witaj na forum.

Co do wiersza... Temat bardzo, bardzo znany, żeby nie powiedzieć oklepany. Ale cóż...
Proponuję kilka poprawek:

Całuj jakby miało nie być jutra
Pieść jakby świat zakończyć się miał
Szepcz czule tysiąc słów słodkich
Nie dopuść by ogień ten zgasł /Imho bez nam...
Całuj jakbym była twą pierwszą / Imho bez twą
Jakby miłość ta była debiutem / ten wers zupełnie mi się nie podoba
W twych silnych ramionach zamierzam utonąć
I umrzeć z miłości wieczorem
Całuj jak nie całowałeś nigdy
Weź mnie na ręce jak dziecko małe
Niech poczuję, czym jest siła uczucia
Niech zapomnę o tym, co dotąd było


No dobra... Nie podoba mi się wybacz... Nie mój typ wiersza, poza tym brakuje mi tu jakiegoś silniejszego 'uderzenia', żebym mogła coś poczuć czytając. Tu tego nie ma. Ot taki sobie wiersz. Był sobie, przeczytałam, ide dalej, bo nie ma tu niczego co mogłoby mnie zatrzymać...
Podobnych tematycznie tworów powstało tysiące, spróbuj się wyrazić na swój własny sposób. Niektóre wersy są tak znane, że zna się je na niemalże na pamięć.

Ćwicz dalej i komentuj.

pozdrawiam,
Kali

EDIT:
Jeśli interesują Cię wiersze miłosne zerknij do tekstów Ero <3.
Gorący wiersz, który rozgrzewa do czerwoności! FEVER! To jest to!
Naprawdę? Rozgrzewa Cię Weź mnie na ręce jak dziecko małe? Smile

Wiersz w porządku, sympatyczny, ale co do rozgrzewania, nie zgadzam się z przedmówcą Big Grin
Kawałek pięknej poezji miłosnej - szczery, gorący, namiętny, zmysłowy.
Na tak małej przestrzeni słownej oddałaś potęgę namiętności i tego,co czuje zakochana kobieta.
Bravo!

Konto usunięte




(15-03-2011, 16:39)venus-in-furs napisał(a): [ -> ]Naprawdę? Rozgrzewa Cię Weź mnie na ręce jak dziecko małe? Smile

Mnie to bardziej pedofilią zajeżdża.

Nie, nie i nie... O miłości w dzisiejszych czasach trzeba pisać inaczej, na nowo, wymyślić coś, czego już nie było. Co drugi wers, jak nie każdy, już gdzieś słyszałam. A to, co powielane jest złe. Sori, bejb.
(15-03-2011, 19:32)Duśka napisał(a): [ -> ]
(15-03-2011, 16:39)venus-in-furs napisał(a): [ -> ]Naprawdę? Rozgrzewa Cię Weź mnie na ręce jak dziecko małe? Smile

Mnie to bardziej pedofilią zajeżdża.

Nie, nie i nie... O miłości w dzisiejszych czasach trzeba pisać inaczej, na nowo, wymyślić coś, czego już nie było. Co drugi wers, jak nie każdy, już gdzieś słyszałam. A to, co powielane jest złe. Sori, bejb.

Duś zawstydziła cztery pokolenia romantyków : <

A mi się podoba. Kawałek na pewno mało oryginalny,brakuje mu wyrazistej pointy i w sumie nie powala budową. Za to bardzo namiętny i z odpowiednim słownictwem : )

3,5/5

Pozdrawiam
X
Absolutny majstersztyk! Każdy wers wiersza zawiera słowa (i zwroty) tak już wyświechtane w poezji, że można już tylko skonać. Bravo!



Czytaj, pisz i komentuj.



Pozdrawiam.
Hej, nie znęcajcie się nad Moniką. :< To jej pierwszy tekst tutaj, po prostu jeszcze nie wiedziała, że trzeba być oryginalnym. Kurde, wam by było miło, jakby ktoś ojechał wasze prace, nawet, jeśliby były napisane bez polotu? Nie każdy pisze jak Szymborska; jeśli być szczerym, większość pisać zupełnie nie potrafi. Ale to nie powód, żeby się z nich wyśmiewać. Jakby napisała coś dobrego, to nikt by nie narzekał. A jak się napisze coś pomiędzy pastiszem a kiczem to od razu wszyscy robią wielkie halo... kurde:<

Konto usunięte

Tym bardziej, że Szymborska wcale nie pisze dobrze [jak dla mnie].
Bo gdyby napisała coś dobrego, nie byłoby na co narzekać.
Ja dostaję co chwila po tyłku za moje "wiersze" i nie płaczę.

Rycerz się znalazł Tongue
Od tego tu jestemy wszyscy, żeby się uczyć pisać, doszkalać, myśleć, a nie głaskać po główkach i szerzyć kicz.



I PROSZĘ ZAKOŃCZYĆ TEN OFFTOP.

pozdrawiam,
Kali
też nie przepadam za szymborską, ale mówić, że nie pisze dobrze, to jest już ignorancja; )

żeby nie było, nie offtopuje:

Monico: w każdym wersie chyba zastosowany jest szyk przestawny, to brzydko i nieładnie. "Twą", "twych" pozamieniaj na aktualne "twoją", "twoich". Jeśli piszesz, że nie chcesz, by ten ogień zgasł [wam], to dlaczego w chwile potem zamierzasz tego samego dnia umierać? Obie sytuacje mają rację bytu - ale nie razem. Tonięcie w ramionach, tysiące słów słodkich, ogień miłości - jak mówią wszyscy wyżej - postaraj się wymyślić coś choć trochę własnego.
ps, tego jego pisz raczej z wielkiej.

Pozdrawiam, ćwicz dalej, ucz się, dużo czytaj (może więcej czegoś, co nie ma już stu lat na karku; )
przyjemnie mi że niektórym się podobało. moim znajomym podoba się. smutne że tak mnie atakujecie. mogę zmienić jakieś słowo lub zdanie. ale wyśmiewać cały wiersz? nazywać pedofilią. to chamskie. bardzo. nie o taką krytyke mi chodziło.


Minicko, określenie pedofilia nie dotyczy tekstu twojego, a komentarza użytkownika 'beret'. Nie jest to zatem obrażanie tekstu Twojego, a ironiczny prztyczek do wyżej wymienionego kolegi. Pozdrawiam.

Konto usunięte

Nie atakujemy, szczerze wypowiadamy swoje zdanie.
Moim znajomym też zawsze podoba się to, co piszę, chociaż mało co z tego jest NAPRAWDĘ dobre.

"nazwać pedofilią. to chamskie"

Czasami człowiekowi na usta ciśnie się żart. Delikatną Panią przepraszam za nieporozumienie.
Cytat:mogę zmienić jakieś słowo lub zdanie. ale wyśmiewać cały wiersz? nazywać pedofilią. to chamskie. bardzo. nie o taką krytyke mi chodziło.

/ widzę, że liczyć nie można na zrozumienie ironii, więc powiem wprost
// ten wiersz jest po prostu słaby, zmiana słowa, czy zdania (?) nie wystarczy
/// niemniej dobrze, że w ogóle piszesz, to Ci się chwali
//// ale nie rozczulaj się nad sobą, tylko spróbuj zrozumieć swoje błędy by - być może - uniknąć ich w przyszłości
///// nie traktuj wszystkiego tak poważnie
Stron: 1 2