Via Appia - Forum

Pełna wersja: Malinowe alter ego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Doprawdy nie wiem i sam pytam – dlaczego?
ma swoje miejsce w mojej stabilnej naturze,
jak w lustrze krzywym odbite, promienne jakieś alter ego.
Ledwo pomyślę o nim, a już jest na górze.

Echo rezonem rozprzestrzenia tęskny odgłos chwili.
Czuła struna, ledwo tknięta, tańczy i wibruje.
Logos - potęgując stałą pi, plącze się, ale nie myli.
Krew podczaszkową, stygnącą w niskich rejestrach gotuje
i krzepi barwą w trzepoczącym rozwarciu orzęsionych,
łypiących pawim oczkiem, skrzydełek motylich.

Smakują myśli bezmyślne i płoche.
Wietrzyk znów pachnie zgonionym oddechem w brzezinach.
Pył kwietny nie jest marnością - ani zdeptanej drogi prochem.
Popielec ledwo minął, a już czuję słodycz
w nierozkrzewionych listowiem – malinach.

14032011
Hmm ciekawy tekst. Pierwsze to trzeba pochwalić oryginalność wykonania,oraz w miarę uporządkowaną budowę. Pierwsza i ostatnia strofa są bardzo dobre,niestety jak dla mnie całokształt psuje druga,która brzmi zbyt mało poetycko a za bardzo naukowo hmm. Denerwuje też różny typ rymów w każdej zwrotce,chociaż wiersz czyta się płynnie.

"Echo rezonem rozprzestrzenia tęskny odgłos chwili."- Rezonem? Średnio to brzmi.

"Logos - potęgując stałą pi, plącze się, ale nie myli." - huh? matematyka Angry

Mimo to wiersz oceniam na 4/5 bo mimo kilku wad jest to kawał fajne roboty Wink

Pozdrawiam
X
Ziomalsko! Pojechałeś po całości! Dla mnie gitarra! Sajgon, że ho ho Big Grin

/EDITTongueanie Beret przez pierwsze 5 komentarzy to jeszcze było zabawne,ale z każdym kolejnym jest coraz mniej. Proszę o bardziej rzeczowe komentarze. /Xorrez
Wiersz psuty matematycznym żargonem. Nie wiem co tu robi ta druga zwrotka, kompletnie nie pasuje do całości.
Utwór oceniam 3/5 (2 pt. za drugą zwrotkę)
(16-03-2011, 20:33)beret napisał(a): [ -> ]Ziomalsko! Pojechałeś po całości! Dla mnie gitarra! Sajgon, że ho ho Big Grin

/EDITTongueanie Beret przez pierwsze 5 komentarzy to jeszcze było zabawne,ale z każdym kolejnym jest coraz mniej. Proszę o bardziej rzeczowe komentarze. /Xorrez


(16-03-2011, 20:33)beret napisał(a): [ -> ]Ziomalsko! Pojechałeś po całości! Dla mnie gitarra! Sajgon, że ho ho Big Grin

/EDITTongueanie Beret przez pierwsze 5 komentarzy to jeszcze było zabawne,ale z każdym kolejnym jest coraz mniej. Proszę o bardziej rzeczowe komentarze. /Xorrez

Staram się no jak tylko mogę, ale no przecież nie stanę się od tak od trzepnięcia różczki zaczarowanej krasomówcą, poliglotą i eurydytą no ale oczywiocha jest że będę się starał jak najsilniej mam to w opcji.