Via Appia - Forum

Pełna wersja: Matura ustna z j. polskiego - tytuły
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!

Chciałbym prosić osoby obeznane w świecie książki o pomoc, a dokładniej o podanie mi paru tytułów związanych z moją maturą. Zdaję podstawę. Wybrałem sobie temat, który mnie interesuje, aczkolwiek ciężko jest mi ruszyć z miejsca bez pewnych informacji. Od początku planowałem brać książki przede wszystkim czysto fabularne, łatwe i przyjemne, jednym słowem czysta beletrystyka. Niestety niewiele mi się udało do tej pory znaleźć takowych pozycji. Temat brzmi:

"Literacki obraz współczesnej Japonii."

Jeżeli jest tutaj ktoś, kto czytał jakieś książki odnoszące się w swojej tematyce albo zaczepiające w jakiś sposób o Japonię, które mogłyby mi się przydać, to naprawdę byłbym wdzięczny za umieszczenie tutaj notki.

Ponieważ zostało mi już mało czasu (bo jedynie 1.5 miesiąca), to przydałyby mi się informacje takie jak: autor, tytuł, opis fabuły i dlaczego akurat ta książka. Zamierzam wybrać najbardziej trafne i te, które uznam za interesujące.

Przeczytane mam już dwie: "Bezsenność w Tokio" - M. Bruczkowski i "Po zmierzchu" - Haruki Murakami. Co o nich sądzicie? Jeżeli macie jakieś inne propozycje, to mogę ostatecznie zmienić całą kompozycję tytułów, aczkolwiek zostało mało czasu...

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek udzieloną pomoc, czekam niecierpliwie na odpowiedzi!

Pozdrawiam i z góry dziękuję!
Cytat:Przeczytane mam już dwie: "Bezsenność w Tokio" - M. Bruczkowski i "Po zmierzchu" - Haruki Murakami.
Świetnie sobie wybrałeś!
Polecam jeszcze
-"Zagubieni w Tokio" też Bruczkowskiego (niejako kontynuacja "Bezsenności..".
-"Norwegian Wood" H. Murakami (acz to przełom lat 60/70, więc nie wiem czy pasuje).
-"Bushido. Dusza Japonii" Inazo Itobe. Wprawdzie to historyczny opis kodeksu Bushido, ale to na nim opiera się współczesne społeczeństwo japońskie, więc myślę, że pasuję.
- "Życie po japońsku" Rubach-Kuczewska Janina. Spostrzeżenia Polki mieszkającej w Japonii w latach 80 XX wieku.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.