Via Appia - Forum

Pełna wersja: *** (wywiej mi)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
dobra, wiem - pierdoły tworzę.
bywa


***
wywiej mi z głowy czarne myśli
wietrze pokorny
wietrze miły
i wszystkie moje
niepogody
poślij do diabła
skąd przybyły

czarne mi z głowy myśli wywiej
gorzkie słodkości
błogie żale
i niech mi miłą
będzie cisza
i niech zastąpi
wrogi zamęt
Jakoś tak ciepło i miło mi się zrobiło po przeczytaniu tego wiersza. Bardzo ładna pointa. Taki... przytulny jest ten wiersz.

miłe żale
i niech mi miłą - jedynie to powtórzenie mi zgrzytnęło, to pogrubione zastąpiłbym czym innym.

Wrócę tu!

-r-
Bardzo to miłe, dziękuję Smile

p.s: poprawiłam, zgodnie z sugestią.
Teraz płynie się od początku do końca. Naprawdę świetny kawałek, wycisza. Dzięki za to Smile
to ja dziękuję za poświęcenie mu czasu.
Uwielbiam wiatr, więc ten tekst też wzbudza moją sympatię. I miewam podobne odczucia.
Wywiałabym to drugie "i" w drugiej strofie, imho Wink . Poza tym jest całkiem ok.
Dość kojący, że się tak wyrażę, kawałek. Jedyne do czego mogę się przyczepić(chociaż to raczej takie moje "widzimisięojezu"):

Cytat:i niech mi miłą
będzie cisza

Trochę dziwnie mi się to czyta. Moim zdaniem "i niech miłą mi / będzie cisza" lepiej by pasowało, ale chyba zaburzyłoby dalszy ciąg wiersza.

Tak czy inaczej - podoba mi się.
księżniczka, wojbik
dzięki.

Wojtku, nie zmienię szyku, bo to "udziwnienie" jest celowe.
Nigdy nie zrozumiem co za ludzie sprawiają, że takie dobre wiersze mają tylko trzy gwiazdki. Kim jesteście i jaki macie cel?

Zgadzam się z rootsratem. Przyjemny kawałek. Taka mantra dla zagubionych dusz.

Pozdrawiam Cię.
EDIT:
Dzięki.

A ja widzę Twój post.// InF
trzymasz się rytmu, a to już dużo. Jest lekko i przyjemnie. Jeśli cię nie zwieje, to będzie jeszcze bardzo ciekawie.



Pisz i komentuj.



Pozdrawiam.
Dzięki Szachu Smile
"poślij do diabła
skąd przybyły"

Jak nie chcesz, to było powiedzieć! Ogółem dobrze dobrane słowa. Bardzo mi się podoba.
Druga strofa - mistrzowska.

W pierwszej strofie nie pasuje mi ostatni wers, ale to tylko - jak często bywa - moje odczucie.

Pisz dalej.

InF
Hell, InF
wielkie dzięki.
Stron: 1 2