Via Appia - Forum

Pełna wersja: Błagam
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Idąc do ciebie
Wiem
Zawiniłem

Błagam o przebaczenie
Prośba skazana na odrzucenie
Zemsta gniew miłość
Coś w tym jest. Świetnie zbudowane. U mnie zaliczasz Smile
Całkiem nieźle, polubiłem ten kawałek. Tylko że wolę go w takiej formie:

idąc do ciebie
wiem
zawiniłem

błagam o przebaczenie
prośba skazana na odrzucenie
zemsta gniew miłość
Faktycznie 'coś' w tym jest. Ale zabieram sobie tylko 3 wersy:

idąc do ciebie
zawiniłem
bagłam o przebaczenie

a dalej mam ochotę zrobić tak:
zemsta
miłość
na końcu śmierć

Mimo wszystko jestem na tak.

Dobre. Spełnia podstawowy warunek prośby o przebaczenie - nie jest oparte na przeświadczeniu, że musi być "rozpatrzona pozytywnie". Dopiero gdy wie się, że osoba do której kierujemy przeprosiny jest zdolna nie tylko do miłości, ale też gniewu czy zemsty. Dopiero wtedy przebaczenie i prośba o nie nie stają się tylko "odmówieniem" formułki ("Przeproś brata!" "Przepraszam." "A ty teraz wybacz bratu." "Wybaczam."), ale angażuje wolę, zmusza do wybrania miłości, odrzucenia zemsty i gniewu. Dopiero gdy zna się niepewność jaki będzie wyrok, można w pełni cieszyć się z uniewinnienia. Wie to chyba każdy, kto szedł przepraszać narzeczoną Smile
Takie moje dywagacje...
Nie, śmierć w tym tekście byłaby do kitu, imho. Odebrałaby mu to, hm, wszystko właściwie. Tak, jak jest, jest dobrze.
Miłość prowadzi do zrozumienia , zrozumienie do przyjaxni , przyjaźń kończy się kłótnią , kłótnia wywołuje emocje , emocje wywołują walkę , walka wywołuje śmierć , niekończący się krąg nienwiści .

Konto usunięte

I mnie ta śmierć by nie pasowała. Niech zostanie tak.

Hmm, chyba podejdę bardziej sceptycznie niż wszyscy, bo mnie to tak dziwnie. Nie ułożyło się zbyt wygodnie. Prawdziwe owszem, ale dziś jestem wybredna i mi nie podeszło.
Hej, nie mówiłam, że ma tam cokolwiek zmieniać, z wiersza zabrałam 3 strofki, to ze śmiercią jest modyfikacją czwartej jak dla mnie zakończnia dla czegoś innego. No błagam Was...