Via Appia - Forum

Pełna wersja: Książki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jestem tu nowa więc nie jestem pewna czy w dobrym dziale dodałam ten post więc proszę wybaczcie . Ale chciałabym zadać pytanie : Jakie polecacie z Własnego doświadczenia książki o pisaniu opowiadań ? Ja polecam Warsztat Pisarza jak pisać żeby publikować ?
Ja polecam ogólne przemyślenia Feliksa Kresa zebrane w książce "Galeria złamanych piór". Nie jest to typowa masówka, ale jego opinie na temat utworów, które sprawdzał pracując w magazynach literackich. Myślę, że można coś wyhaczyć dla siebie.
To jest na necie, o proszę: http://kres.mag.com.pl/kaciki.php . Smile
Ale przeca piękne jest uczucie kupić nową świeżą książkę, którą następnie się wozi przez całe miasto (tak była po drugiej jego stronie, jako jedyny egzemplarz chyba), jazda autobusem, czytanie urywek zdań. Zwłaszcza, gdy masz nieodparte uczucie, że książka zdradzi Ci tajemnicę, której nikt inny nie potrafił zgłębić Smile
Polecam, bardzo fajne uczucie Smile Pomimo, że książka traktuje od strony technicznej samo pisanie jak i relacje miedzy autorem a czytelnikiem, to często powracam myślami do czasu, gdy ją czytałem i miło wspominam Wink

Ale ja to ja Smile

P.S. Ta strona, którą podałaś, księżniczka, ma obrzydliwy wygląd, sama przyznaj Smile Ale fakt, jak nie chce się wydawać 30 zł, to ta strona byłaby dobra.
Ja w emiku tą książke kupiłam za 40 zł ! A na necie jest brzydsza wersja za 29 ale przesyłka droga ...
Mhm. Ja nie znam żadnej innej książki tego typu. Co prawda widziałem kiedyś jakiś ebook o nazwie "jak pisać" czy coś pokrewnego, ale był płatny (chyba z 20 zł) i sobie dałem spokój.

Według mnie najlepszymi książkami do nauki pisania, są po prostu książki. Spróbuj kiedyś wziąć do ręki ulubioną książkę i przeczytać ją jeszcze raz, tyle, że nie zwracając uwagi na fabułę, ale na sposób budowania wypowiedzi. To pomaga, uwierz!

Zapraszamy również do naszych poradników w Kąciku Literata.
Cytat:P.S. Ta strona, którą podałaś, księżniczka, ma obrzydliwy wygląd, sama przyznaj Ale fakt, jak nie chce się wydawać 30 zł, to ta strona byłaby dobra.
nom, rzeczywiście niezbyt. Również lubię nowe książki, ale osobiście wolę po prostu pójść do biblioteki albo pożyczyć od kogoś Tongue
Cytat:Według mnie najlepszymi książkami do nauki pisania, są po prostu książki. Spróbuj kiedyś wziąć do ręki ulubioną książkę i przeczytać ją jeszcze raz, tyle, że nie zwracając uwagi na fabułę, ale na sposób budowania wypowiedzi. To pomaga, uwierz!
ale jak mam nie zwracać uwagi na fabułę, jeśli jest diabelnie wciągająca? Tongue
Czytnij raz dla fabuły, a później drugi raz dla warsztatu. Skoro jest diabelnie wciągająca, znaczy się, że autor potrafił Cię przyciągnąć do siebie i sprawić, że chwile spędzone na lekturze, nie były chwilami straconymi.

Zawsze najlepiej podglądać kogoś, kto sprawia, że tracisz orientację czasu podczas czytania Wink To znaczy, że książka warta jest swojej ceny.