Via Appia - Forum

Pełna wersja: Miłość
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mała iskierka rodzi się w duszy
powstanie z niej płomień
lody twardego serca skruszy
smutne swe oblicze zamień
nie masz już powodu płakać
czujesz przecież ten żar
chcesz skakać
to radość to dar
dar miłości....
Nie podoba mi się ta rymowanka. IMO strasznie banalna, bez głębi.
Cytat:to radość to dar

Chyba "radości".

Cytat:nie masz już powodu płakać

Powinno być "by płakać" albo "żeby płakać", ale i tak brzmi koszmarnie.
Podkreślam, że to moje zdanie, innym może się podobać. Jestem na nie.
Pierwsze, co mnei przeraziło to:

(02-03-2011, 16:51)matiue napisał(a): [ -> ]skrószy

Boże! Boże ! Pisze się skruszy.
A po za tym przegadane ostro. To tyle z mojej strony.
Cytat: oblicze zamień
zmień. "Zamień" wywołuje skojarzenie z maską, jakbyś sugerował, że adresatka (?) jest sztuczna itp. "chcesz skakać" powoduje raczej uśmiech niż wzniosłe uczucia, a chyba nie o to chodziło. "Mała" niepotrzebne, jeśli zdrabniasz iskierkę. Rzeczywiście nie jest najlepiej, jeśli chodzi o ten tekst. Czekam na następne.
chodzi o maske! I usmiech jak najbardziej! a ja jestem na nie dla komentowania...
to radosc to dar tak ma byc powinnien byc przecienek ale specjalnie nie ma i to ma byc plytkieBig Grin
uczucia to wdzięczny materiał, pisząc o nich można stworzyć nie jedno dzieło, popracuj nad tym, na pewno warto!
to tu, jest mierne Wink
A ja przywołam słowa Krzysztofa Siwczyka : "Wiersze są przede wszystkim potrzebne tym, którzy je piszą". Czytanie daje naprawdę bardzo dużo i myślę, że teraz potrzebujesz tego najbardziej.

Pozdrawiam.
dla mnie to tekst dla zespołu grającego reggae, ale do poezji jako takiej daleko jeszcze. Ćwicz dalej.



Pisz i komentuj.



Pozdrawiam.

Konto usunięte

Szachu, reggae to za dużo powiedziane, imho.

Miałam nie komentować, w końcu masz w czterech literach to, co myślę, aczkolwiek... Nie, nie podobało mi się. Tyle.
Proste, miłe, dociera.
Nieporąbane, niewulgarne, niepatosowate.
Lubię czytać utwory przejrzyste i czytelne, choć każdy z nas może to po swojemu pojmować.
I jak mężczyzna mężczyźnie powiem - wzruszasz, a to niełatwe.
PozdroSmile