Via Appia - Forum

Pełna wersja: Praca szkolna - prośba o pomoc
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Wiem, że to nie jest najlepsze forum na takie prośby, ale nikt do tej pory nie potrafił mi pomóc, a to forum jest pełne ludzi znających się na dzisiejszej literaturze.
Mam problem ze znalezieniem odpowiednich tekstów do mojej pracy (analiza współczesnej polszczyzny mówionej). Sam temat nie powinien mi sprawić większych kłopotów, ale potrzebuję tekstów pisanych współczesną polszczyzną. Zależy mi na tym, żeby był to język swobodny, bez wymuszania i przesadnego użycia slangu (jak choćby "Biblia młodzieżowa"). Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Adrian
Ogólnie to bym Ci polecił całą twórczość Doroty Masłowskiej, a w szczególności "Paw Królowej". Dla mnie prawdziwa wirtuozka słowa. Wykropkuj tylko wulgaryzmy i będzie ok. Ciekawe może być też "Nie uderzy w nas żaden piorun" Dominiki Ożarowskiej, acz nie czytałem tego, ale myślę, że warto się zapoznać. Zaprzyjaźnij się też z Andrzejem Stasiukiem, też fajnie pisze.
Mam nieco dziwaczny problem. Przy omawianiu tematu chcę się posłużyć artykułem z książki "Rozmyślajcie nad mową" Jana Miodka. Problem w tym, że mam dostęp tylko do elektronicznej wersji potrzebnego mi rozdziału, a w bibliografii muszę podać dokładną stronę, na której ten rozdział jest.
Czy ktoś ma tę książkę i mógłby zobaczyć, na której stronie jest rozdział "Żeńskie przyrostki w odwrocie"?

Pozdrawiam
Adrian