Via Appia - Forum

Pełna wersja: Maska
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Swoją postać gram
Otwieram się wśród ścian
Zamknięty w świecie swym
Tworze własne sny
Chodź duszą jam jak lew
Młodość budzi łzy






Dla Natalki będę powtarzał do znudzenia.


(Bardzo stary wierszyk, jeden z początkowych.)
Tworzę. Choć. Tyle ortografii. I wiesz co? Jak na razie to twój najlepszy tekst, jaki przeczytałam. Naprawdę niezły.
Swoją postać gram
Otwieram się wśród ścian
Zamknięty w świecie swym
Tworzę własne sny
Choć duszą jam jak lew
Młodość budzi łzy



Przyznam że to "Chodź" delikatnie mną wstrząsnęło oO
Łech rymy. Nie wiem jak to ocenić, ja nadal proponuję minimalizację słów, ale wtedy raczej otrzymasz biały wiersz. Końcówka nie zrobiła na mnie wrażenia. Ogólnie był sobie wierszyk, przeczytałam, ale nie został w mojej pamięci.
Ale skoro to dla kogoś...
Specjalnie dla Kali minimalistki:

Wchodzisz
Rozwijasz
Wychodzisz
Otwierasz oczy
Budujesz świat
Dodajesz mu barw
Szarzeje cały
Pracujesz
Rujnujesz
Umierasz.



Napisałem to w ciągu chwili bo nie rozumiem co złego jest w rymach? Rozumiem że wiersze białe Ci się podobają i motywy śmierci. Bynajmniej tak wnioskuje, ale czy zmienia to fakt ze wiersz który będzie posiadał rymy jest zły? A Jeszcze gorzej jak będzie wiązał się z miłością? Nie chce Cie obrażać i mam nadzieje ze w żaden zły sposób tego nie zrozumiesz. Po prostu ciekaw jestem odpowiedzi.
chyba nie rozumiesz tej dozy minimalizacji Smile no cóż każdy ma swój styl
ja zabieram dla siebie pierwsze dwa wersy

''swoją postać gram
otwieram się wśród ścian''

Miło słyszeć że chociaż jakieś dwie linijki mi wyszły.
Minimalizacja słów nie musi oznaczać, że wiersz staje sie miniaturą...
Miniaturą, nie wyliczanką...

zamknięty w świecie swym
postać gram

Rymy nie są złe. JA za nimi akurat nie przepadam, czy to coś złego? (są wiersze rymowane, które trafiają w mój gust, ostatnio wojbik napisał coś takiego, nie pamiętam tytułu.)

Nie mam nic przeciwko wierszom o miłości, bo mam swoje ulubione wiersze o tej tematyce.( na forum np. wiersze Ero, Kheiry - mniam )

Dlaczego mi się nie podoba?
W pewnym sensie dlatego:

Swoją postać gram
Otwieram się wśród ścian
Zamknięty w świecie swym
Tworzę własne sny
Choć duszą jam jak lew
Młodość budzi łzy

1. z powodu mnogości zaimków
2. pointa po prostu do mnie nie tafia

Wszyscy jesteśmy tu po to by dopracować swój warsztat, styl, nauczyć się czegoś. Każdy może się wypowiedzieć, każdy ma własną opinię. Ja także nie zamierzam Cię obrażać. Mówię to co myślę.
a co do miłości to po prostu jak dla mnie na pokazanie milości musi być dobry pomysł Smile
pracuj dalej nie załamuj się