Via Appia - Forum

Pełna wersja: Dzień Świętego Kurwa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
ciśnięte na ustach,
wreszcie ujdą
do minimalizacji.

przeinaczenia nam gadają
rozmawiać przestały, bez łaski!
cywilizacja
pęędzi,
wymusza…
strząsa, wzburza
na siłę, niemoc
moją zagłusza,
gdy krzycząc bezradnie
domagam się jawnie
a dajcie mi wszyscy
świętego spokoju
gdy kurwa w obliczu
słów ślinotoku
jedyną odpowiedź rozumną wysuwa

*******
na lekcji muzyki Big Grin
Cytat:pęędzi,
Aż tak pędzi? Smile
Cytat:a dajcie mi wszyscy
świętego spokoju
kogo? co? "święty spokój" chyba powinno być. Niekonsekwentnie zastosowana interpunkcja, jest i nie ma. Przyznam się, że nie bardzo wiem, o czym ten tekst jest Sad
Brzmi nieco jak tekst hip hopowy a nie jak poezja. Poza tym przecinki wydają się rozmieszczone na chybił-trafił, ogół sprawia wrażenie sklepanego na kolanie.
Nic wyjątkowego.
nie na chybił trafił, tylko nad tym siedziałam
nie podoba się to trudno
btw. jak ktoś nie rozumie prostych wierszy to nie wiem z jakiej paki jest krytykiem poezji
(22-02-2011, 21:41)Insomnia napisał(a): [ -> ]nie podoba się to trudno
nie napisałam, że mi się nie podoba.
Cytat:btw. jak ktoś nie rozumie prostych wierszy to nie wiem z jakiej paki jest krytykiem poezji
Czy rozumiesz wszystkie teksty, które czytasz? Dla mnie również wszystko, co napisałam, jest proste do zrozumienia, a myślę, że znalazłoby się sporo osób, które tych tekstów po prostu nie łapią.
Czasem trzeba wiersz przeczytać parę razy, a czasem może być też tak, że jest zwyczajnie o niczym. Nie twierdzę, że tak jest tutaj.
hm tak to wyglądało. A do nie podobania się każdy ma prawo. Chodziło mi tylko o znaczenie wiersza, jest chyba prosto opisane, a chciałam też coś przenieść oprócz tej ''kurwy'', co myślałam zwyczajnie że idzie zrozumieć.
Witaj Insomnio.

Raz,że nie ma co tak ostro reagować na krytykę,bo krytyka jest po to,by komuś wytknąć błędy,by w przyszłości pisał jeszcze lepsze teksty.

Dwa,że za pierwszym razem,też średnio zrozumiałem przesłanie wiersza,może wskutek trochę zapętlonego jak dla mnie początku.

Co do wiersza-nie zachwycił mnie jakoś specjalnie. Czyta się w miarę płynnie,ale interpunkcja faktycznie jest trochę hmm nietrafiona. Przesłanie też do mnie nie trafia,aczkolwiek puenta jest zaznaczona wyraźnie.

Pozdrawiam
X