Via Appia - Forum

Pełna wersja: Problem z umierającymi ;p
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam was wszystkich. Trafiłam tutaj przypadkiem, gdyż poszukuję ludzi obytych w literaturze. Postanowiłam spróbować poszukać u was pomocy.
Zbliża się nieubłaganie dzień matury wiec trzeba wziąć się w garść z pisaniem prezentacji do polskiego Smile

Mój temat dotyczy ars moriendi w kulturze rycerskiej i chłopskiej, lecz chciałam was prosić tylko o pomoc w celu odnalezienia nie lekturowych chłopów lub rycerzy którzy umierają. (Żywi mi nie są potrzebni Big Grin) najważniejszy jest sposób jak do tego dochodzi czy w polu bitwy, czy jakaś super gloryfikacja, poniesienie wodzy fantazji jak w stylu Rolanda (taki przykład byłby mi najbardziej potrzebny) itd. Co do chłopów to kompletnie nie znam tego typu książek chyba że stanowią szarą masę, owszem są lektury jednak wolałabym ich uniknąć. Bynajmniej spróbować.

zatem zwracam się do was, abyście poświęcili z 2 minutki, aby zajrzeć w głąb pamięci czy mieliście z czymś podobnym do czynienia.
Moja wdzięczność nie będzie posiadać granic Smile

Pozdrawiam serdecznie i zycze połamania piór!
Jutrzenka.
Śmierć Boryny w "Chłopach" - ars moriendi pełną gębą. Poza lekturami się jednak z tym motywem nie spotkałam, jeśli chodzi o chłopstwo.

Jeśli o nie-lekturowego rycerza - Sturm Brightblade w "Smokach zimowej nocy" duetu Weis & Hickman.
a w jaki sposób mniej więcej ginie ten bohater ze "Smoków zimowej nocy"?

Co do chłopa slyszalam o jakiejs ksiazce "malowany ptak" aczkolwiek w recenzjach nic wartosciowego nie znalazlam i ciezko sie zebrac aby zaryzykowac czytajac gdy czasu coraz mniej Tongue Moze zna ja ktos?
W "Malowanym ptaku" patetycznej śmierci nie znajdziesz. Zbyt rzeczywiste i brutalne.
Akurat u chłopa nie szukam takiej gdyż to byłoby naprawde ciężkie jednak jesli wyraznie jest zaznaczona jakiegos chlopa, prosze o pomoc Smile