Via Appia - Forum

Pełna wersja: Polećcie mi książkę fantasy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Sorka, wiem, że Podobny temat już jest, ale Jakoś tak mnie napadło. Mianowicie chciałbym abyście mi polecili jakieś fajne książki (na ferie, ale nie tylko). Najbardziej lubię książki fantasy, ale podobne lub zupełnie inne też mogą być byleby były ciekawe, by były klimatyczne też by się przydało Wink.
Z góry dzięki.
Pratchetta cały Świat Dysku Tongue
Wiedźmina Cool

I jeszcze:

Robert Earl (Warhammer) - "Pradawna Krew"
R.A Salvatore - "Ojczyzna" (Legenda Drizzta Księga I)
Margaret Weis & Tracy Hickman (DragonLance) - Smoki Jesiennego Zmierzchu (Kroniki tom I)
Margaret Weis & Tracy Hickman (DragonLance) - Smoki Upadłego Słońca (Wojna Dusz tom I)
"Wiedźmina" to oczywiście zacząłem czytać Tongue. Już wiem, że przypadł mi do gustu Wink.
Dzięki za propozycje (na pewno zobaczę to co mi poleciliście) .
Może znacie jeszcze jakieś fajne książki?
Naprawdę super jest legenda o Drizztcie Do'Urdenie. Genialnie macha sejmitarami Big Grin
(tylko proszę się nie śmiać, jestem młody i nie znam wielu słów) co to jest macha sejmitarami Smile?
(17-02-2011, 13:55)Mejk napisał(a): [ -> ](tylko proszę się nie śmiać, jestem młody i nie znam wielu słów) co to jest macha sejmitarami Smile?

Z Wikipedii:
Sejmitar – paradna szabla lub broń myśliwska[1] używana na Bliskim Wschodzie w XVII-XVIII w., stosowana także do walki.
Broń bardzo ozdobna, o otwartej oprawie rękojeści, krótkim i szerokim jelcu, połączonym często z głowicą rękojeści łańcuszkiem. Klinga krótka (ok. 60 cm) odznaczała się dużą krzywizną i szerokością[2].
Słowo to jest rzadko używane w polskim bronioznawstwie

Jak fantastyka to poczytaj cykl Kinga o Gotreku i Felixie.
Polecam też "Elanstris" Brandona Sandersona - świetna, wciągająca książka.

Salvatore to takie czytadło. Ile on napisał książek z tym biednym Drizztem i jego kompanią? Już jakieś 40 będzie?

Duetu Weis i Hickman "Smoki jesiennego zmierzchu", "Smoki zimowej nocy" i "Smoki wiosennego świtu" - bardzo dobre heroic fantasy, długie i sycące. W dodatku osadzone w jednym ze światów systemu D&D.
Jeśli o rodzimą, a klimatyczną fantastykę chodzi:
"Siewca wiatru" Mai Lidii Kossakowskiej
"Pierwszy krok" Adama Przechrzty
Dzięki Wink.
Może ktoś jeszcze coś zna?
"Trylogia Czarnego Maga" Trudi Canavan. Nie jest to może jakieś arcydzieło, ale wciąga, ma jakąś tam fabułę... tobie może się bardziej się spodobać niż mi, bo wybredna ze mnie bestia ;p
Dostałem od chrzestnego całą trylogię (trzy tomy) i zupełnie mi nie leży. Nie wiem czy nie dorosłem do tego, ale zupełnie mi się nie podoba Tongue.
Mogę tylko się przyłączyć do propozycji z Salvatorem i duetem Weis-Hickman.
Dodatkowo poleciłbym "Czyny Paksenarrion" Elizabeth Moon
Książki Elaine Cunningham serię "Pieśni i Miecze"
"Diuna" Herberta
Paul Kearney seria "Boże Monarchie"

Już i tak masz z czego wybierać, więc więcej wypisywać nie będę Wink
Polecam cykl o Czarnej Kompanii Glena Cooka.
Nie mogłem się oderwać Smile

Polecam dzieła Ewy Białołęckiej, a zwłaszcza "Tkacza Iluzji" i "Różę Selerbergu". Warto sięgnąć także po dzieła Jacka Piekary. Smile